Delikventinis elgesys


Vaikų elgesio ir emocijų sutrikimai: delikventinis elgesys, jo veiksniai. Įvadas. Delikventinio elgesio samprata. Pagrindiniai delikventinio elgesio veiksniai. Delikventinio elgesio prevencija. Išvados. Literatūros sąrašas.

Temos aktualumas. Ugdytiniai yra sudėtinė žmonijos dalis, jautriausiai reaguojanti į socialinio gyvenimo pokyčius. Socialinės vaikų problemos ypatingai sudėtingos ir skaudžios, nes jos yra neatsiejama suaugusiųjų gyvenimo dalis. Šios problemos susijusios su vaiko prigimtimi, vystymusi. Jos yra veikiamos įvairių tiesioginių ir šalutinių veiksnių.

Pagrindinės vaikų problemos – bendravimas ir santykiai su jį supančia aplinka. I. Kantas sako: „žmogui duotos tik gėrio užuomazgos“. Todėl reikalingas suderintas, organizuotas prevencinis darbas teisinių, švietimo institucijų, mokyklos socialinių darbuotojų vieningas požiūris į vaiko problemas. Šiuo metu yra įvairių vaikų elgesio ir emocijų sutrikimų, todėl atrodo, kad delikventinis elgesys daugeliu atveju priklauso nuo auklėjimo, socialinės aplinkos ir kitų paauglius supančių veiksnių. Įvairiuose moksliniuose straipsniuose analizuojama, kas yra delikventinis elgesys, kaip jo galima išvengti ir kodėl dažniausiai šis elgesys susijęs su paauglystės laikotarpiu augančiais vaikais.

Objektas: Vaikų delikventinis elgesys.

Tikslas: Išanalizuoti, kas yra delikventinis elgesys, jo veiksniai ir prevencijos galimybės.

Uždaviniai:

1.Išsiaiškinti, kas yra delikventinis elgesys.

2.Išnagrinėti, pagrindinius delikventinio elgesio veiksnius.

3.Išanalizuoti, delikventinio elgesio prevencijos galimybes.

  • Psichologija Referatas
  • Microsoft Word 17 KB
  • 2012 m.
  • 9 puslapiai (1663 žodžiai)
  • Kolegija
  • Kristina
  • Delikventinis elgesys
    10 - 3 balsai (-ų)
Delikventinis elgesys. (2012 m. Spalio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/delikventinis-elgesys.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 16:07
×