Delspinigiai, mokestinės prievolės užtikrinimo garantas


Įvadas. Mokestinės prievolės samprata. Mokestinės prievolės vykdymas. Administracinė atsakomybė už mokesčių įstatymų pažeidimus. Delspinigiai. Delspinigių dydis. Delspinigių skaičiavimas. 9. Atleidimas nuo baudų ir delspinigių. Prašymo pateikimas. 11. Prašymo nagrinėjimas. Sprendimo priėmimas. 12. Praktinė užduotis. 14-15. Išvados. Literatūra. 18.


Darbo tikslas – išanalizuoti, kas yra mokestinė prievolė jos būdai, kada jos taikomos, bet pateikti praktinę užduotį.

2. Išsiaiškinti, kas yra delspinigiai ir kokio dydžio jie skiriami.

Galime teigti, kad mokestinė prievolė kyla iš paties MAĮ įstatymo, o šios prievolės pagrindinė sudedamoji dalis – daugelis mokesčių mokėtojo pareigų, kurių tinkamas vykdymas užtikrina biudžetą pajamų mokesčiais gavimą laiku. Tai yra kiekviena mokesčio mokėtojo pareiga teisingai ir laiku apskaičiuoti mokesčius. Jei yra būtinybė pateikti mokesčių deklaraciją ar pateikti kitą reikalingą dokumentą, taip pat laiku sumokėti mokestį bei su juo susijusias sumas. pareiga pateikti mokesčių administratoriui jo pareigoms vykdyti reikalingus dokumentus ar informaciją.

Todėl ir kyla pareiga mokėti mokesčius ( mokestinė prievolė) vertinama, kaip kylanti iš Konstitucijos 67 straipsnio, o santykiai atsirandys vykdant šią pareigą yra reglamentuojami viešosios teisės normoms. Mokestinė prievolė negali būti, kaip susitarimas tarp mokesčio mokėtojo ir valstybės objekto

Į mokestinę prievolę reikia žiūrėti, kaip į teisinį santykį, kuriame skolininkas( mokesčių mokėtojas) privalo kreditoriaus (valstybės) naudai apskaičiuoti ir sumokėti jam priklausančius mokėti mokesčius bei vykdyti tinkamai kitas su mokesčių apskaičiavimu, deklaravimu ir sumokėjimu susijusias pareigas, o kreditorius ( valstybė) turi teisę reikalauti iš skolininko (mokesčio mokėtojo), kad šis tinkamai atliktų savo pareigas susijusias su mokesčių apskaičiavimu, deklaravimu ir sumokėjimu.

MAĮ pirmenybę teikia savanoriškiems mokestinės prievolės įvykdymo būdams reglamentuoti. Galima teigti, kad tai yra papraščiausias būdas ir priimtiniausias būdas mokesčių mokėtojui, tiek valstybės mokestinės prievolės būdas yra mokesčių mokėtojas asmeniškai ir savanoriškai sumoka nustatyta tvarka apskaičiuot mokesčio sumą ir su juo susijusias sumas į atitinkamą teritorinės mokesčių inspekcijos ( Muitinės departamento) sąskaitą dėl to mokesčių administratorius nebetenka teisės reikalauti mokestinės prievolės įvykdymo arba taikyti priverstinį mokestinės prievolės išieškojimą.

Vykdydamas mokestinę prievolę, mokesčių mokėtojas sumoka mokesčius nelaukdamas, kol kompetentinga valstybinė institucija (pareigūnas) įspės jį ar pareikalaus sumokėti mokestį. Bet, tai nereiškia, kad vėliau (mokesčių mokėtojui laikų neįvykdžius savo prievolės) kompetentinga institucija negalės imtis tam tikrų veiksmų.

Pagal MAĮ 82 straipsnį mokestinė prievolė vykdoma trimis būdais :

1) mokesčio ir su juo susijusių sumų sumokėjimu- būdas siejamas su MAĮ 83 straipsniu.

Galima, teigti, kad vykdydamas mokestinę prievolę, mokesči mokėtojas sumoka mokesčius nelaukdamas, kol kompetentinga valstybės institucija (jos pareigūnas) įspės ar pareikalaus sumokėti mokestį. Yra galimybė, kad vėliau (mokesči mokėtojui laiku neįvykdžius savo prievolės) kompetentinga institucija nebegalės imtis atitinkama veiksmų.

Mokestis yra sumokamas per kredito ar kitą mokėjimą priimančią įstaigą konkrečiais atitinkamo mokesčio įstatymo ar juo remiantis priimto įgyvendinamojo teisės akto nustatytais terminais, t. y. šiuo atveju nėra nustatytas bendras visiems mokesčiams sumokėti terminas. Be to, reikia turėti omenyje, kad vienais atvejais mokesčio sumokėjimo terminas gali būti siejamas su konkrečia kalendorine data, kitais – su tam tikru veiksmų atlikimu.

Galima teigti, kad delspinigių sumokėjimas neatleidžia nuo mokesčių mokėjimo. Laiku nesumokėti delspinigiai išieškomi tokia pat tvarka, kaip ir nesumokėtas mokestis. Šie minėtini delspinigiai neskaičiuojami biudžetinėms įstaigoms. Jų vadovai, vyriausieji finansininkai( buhalteriai), pažeidę mokesčių įstatymus, traukiami administracinėn arba baudžiamojon atsakomybėn.

  • Teisė Referatas
  • Microsoft Word 87 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (3685 žodžiai)
  • Kolegija
  • Viktorija
  • Delspinigiai, mokestinės prievolės užtikrinimo garantas
    10 - 1 balsai (-ų)
Delspinigiai, mokestinės prievolės užtikrinimo garantas. (2017 m. Spalio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/delspinigiai-mokestines-prievoles-uztikrinimo-garantas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 00:21
×