Dėmesį lavinantys žaidimai


Dėmesį lavinantys žaidimai. Pratimai lavinantys kryptinga dėmesį. Mokytojams. Patarimai, lavinantys selektyvų dėmesį. Patarimai, lavianatys išsklaidytą dėmesį.

Kai kurie vaikai laikomi nesusikoncentruojančiais, nekomunikabiliais, tačiau ir jų dėmesį reguliarios pratybos gali veiksmingai pagerinti. Ypač didelis vaidmuo tenka savikontrolei. Reikalavimai turėtų būti didinami per kiekvienas pratybas. Paties suaugusiojo motorinė ramybė, dėsningumas ir susitelkimas yra geras pagrindas šioms pratyboms, nes vaikai mokosi ne tik perimdami kokį nors požiūri, kiek mėgdžiodami modelį. Matyt, verta įsidėmėti ir tai, kad dėmesį kaip mat padidina subjektyvus susidomėjimas. Beje, vaikai greičiau pavargsta, todėl pratybos dėmesį ugdyti neturėtų būti ištęstos, bet reguliarios.

Rudis su savo tėvui eina per mišką. Jei norima, kad vaikas nukreiptų dėmesį į problema, net jeigu sakinys yra rišlaus teksto (10 sakinių) dalis, pirmiausią reikia sutelkti dėmesį į pasakojimą, į tekstą.

„Tekste yra klaida, kuria tau reikia surasti.“ (sužadinamas smalsumas).

Pradedant 4 punktu, būtų galima leisti mokiniams kartu daryti judesius. Tada nutraukus judesius jie geriau pajustu, kur klaida. Reikia susitarti, kad klasėje negalima kalbėtis: kas randa klaida, turi tylėti ir pažymėti ją iš anksto parengtame darbo lape su tekstu.

Kita kartą tekste gali slypėti dvi klaidos. Tačiau jas turėtų skirti pakankamai didelis atstumas.

Atliekant šio pobūdžio pratimus ypač svarbi nuotaika. Yra daug raminančių pratimų, pvz., leisti per rankas šaukšte, stalo teniso kamuoliuką arba paploti kaimynui per delna žvelgiant į akis, kurie padeda pažadinti kryptingą dėmesį. Tikrinant rezultatus reikėtų žiūrėti, kad nė vienas vaikas garsiai neištartų atsakymų.

  • Pedagogika Namų darbas
  • Microsoft Word 11 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (948 žodžiai)
  • Redam
  • Dėmesį lavinantys žaidimai
    10 - 2 balsai (-ų)
Dėmesį lavinantys žaidimai. (2015 m. Spalio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/demesi-lavinantys-zaidimai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 01:44
×