Dėmesio veiksniai ir jų įvertinimas. Orientacinis refleksas


Dėmesio veiksniai ir jų įvertinimas. Orientacinis refleksas. Veiksniai, nulemiantys dėmesį. Dėmesio rūšys. Veiksniai, nulemiantys dėmesį. Kaip elgtis su išoriniais dėmesio veiksniais? Vidiniai dėmesio veiksniai. Kaip elgtis su vidiniais dėmesio veiksniais? Dėmesio savybės (matmenys). Orientacinis refleksas. Apibrėžimas. Orientacinio reflekso dalys. Iš I. Pavlovo laboratorijos protokolo (1916). Orientacinio reflekso fiziologiniai žymenys.

Išoriniai ir vidiniai veiksniai Išoriniai: Dirgiklių savybės (ryškumas, pokyčiai, judėjimas); “Triukšmo” sąvoka. Homogeninis ir heterogeninis triukšmas. Aplinkos sąlygos (pvz. temperatūra) Orientacinis refleksas (reakcija “kas tai?”).

Išorinių veiksnių šalinimas Atsparumo išoriniams veiksniams didinimas.

Individualūs skirtumai Motyvacija. Optimalus įtampos lygis. Nuovargis. Poreikių patenkinimo lygis (pvz. alkis).

Intensyvumas; Platumas (apimtis ir paskirstymas); Patvarumas; Lankstumas (perkėlimo gebėjimas).

Sudėtinga žmogaus ir gyvūnų reakcija į naują stimulą Psichologijos žodynas, 1993 Įvairių kūno sistemų atsakų rinkinys, sukeliamas bet kurio netikėto situacijos pokyčio ir sąlygojamas specifinio nervų sistemos aktyvumo The Free Dictionary by Farlex Taip pat vadinamas orientaciniu atsaku, refleksu „kas tai?“ Angl.

  • MS PowerPoint 338 KB
  • 2016 m.
  • 22 puslapiai (222 žodžiai)
  • Augustas
  • Dėmesio veiksniai ir jų įvertinimas. Orientacinis refleksas
    10 - 2 balsai (-ų)
Dėmesio veiksniai ir jų įvertinimas. Orientacinis refleksas. (2014 m. Birželio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/demesio-veiksniai-ir-ju-ivertinimas-orientacinis-refleksas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 03:12
×