Dėmesys ir sąmonė


Dėmesys. Sąmonės lygiai ir būsenos Kokia yra dėmesio funkcija. Nurodykite bent dvi dėmesio teorijas ir paaiškinkite skirtumus tarp jų. Išorinio dėmesio teorija. Vidinio dėmesio teorija. Kokie faktai prieštarauja teorijai , kad dėmesys informaciją filtruoja pilnai ir nelanksčiai – dėmesio fone esančios informacijos visiškai nesuvokiame. Pasiūlykite , kaip galime tirti dėmesio fone esančios informacijos apdorojimą naudodami garsinę informaciją. Išvardinkite bent 2 išorinius dėmesio veiksnius. Išvardinkite bent 2 vidinius dėmesio veiksnius. Naudodamiesi žiniomis apie dėmesio veiksnius , sudarykite rekomendacijas kaip geriausia susikaupti mokantis. Ar muzikinis fonas gali padėti susikaupti mokantis? Pagrįskite savo atsakymą naudodamiesi apverstosios U raidės hipoteze. Išvardinkite pagrindines dėmesio savybes matmenis. Remdamiesi prožektoriaus analogija , apibūdinkite pagrindines dėmesio savybes. Kaip galima išmatuoti dėmesio intensyvumą , platumą , patvarumą , lankstumą. Pateikite pavyzdžių iš savo gyvenimo , kai veiksmų automatizavimas padėjo lengviau atlikti kelis veiksmus vienu metu. Kuo skiriasi dėmesio intensyvumas ir patvarumas? Pateikite pavyzdžių. Trumpai pristatykite savo požiūrį į sąmonės funkciją – kas yra sąmonė ir kuo ji mums naudinga. Pateikite nesąmoningų automatizuotų veiksmų pavyzdžių iš savo gyvenimo. Kokias žinote sąmonės būsenas. Pateikite pakitusių sąmonės būsenų pavyzdžių. Pasiūlykite , kokiu būdu moksliškai galime tyrinėti sąmonę. Kas yra nestabilus suvokimas ir kaip jis gali būti panaudotas sąmonės tyrimams. Nurodykite dvi pagrindines miego stadijas. Nurodykite bent dvi sapnų teorijas. Ar sapnai gali būti pranašingi? Pagrįskite savo atsakymą. Kokius žinote miego sutrikimus. Ar hipnozė gali priversti žmogų atlikti tai , ko jis neatliktų įprastoje būsenoje? Pagrįskite savo atsakymą. Ar kuo žalingas narkotikų vartojimas? Pagrįskite savo atsakymą.

Trumpai tariant, išorinėje dėmesio teorijoje dėmesys sutelkiamas į tuo momentu vykstančius ėvykius, o vidinėje dėmesio teorijoje dėmesys sutelkiamas į netolimoje ateityje galinčias iškilti kliūtis.

Filtro analogija ( gauta informacija filtruojama ir pateikiama išsamesnė informacija apdorojimui) ir dėmesio paskirstymo teorija ( gauta informacija apdorojama tik kai jos prireikia. Tai lemia motyvai ir jos svarbumas).

Pasirinkti nuošalią vietelę, kurioje būtų ramu, palaikoma tinkama temperatūra ( nei per šalta nei per karšta), kad nebūtų pašalinių dirgiklių ar triukšmo. Žinoma, būtina ir motyvacija, o jai atsirasti padės tinkamas požiūris, pozityvumas, sotumo jausmas ir energingumas.

Esant muzikiniam fonui susikaupimas mokymuisi priklauso nuo muzikos intensyvumo. Jei muzika yra raminanti ji gali įtakoti mokymosi kokybę teigiama linkme suformuodama raminančią aplinką. Tačiau jei muzika yra trankesnio pobūdžio, mokymosi kokybė gali suprastėti.

Kaip galima išmatuoti dėmesio 1) intensyvumą, 2) platumą, 3) patvarumą, 4) lankstumą?

Dėmesio intesyvumas. (Matuojamas veiklos tikslumas ir efektyvumas. Kas 1-5s. vyksta savaiminiai dėmesio svyravimai).

Dėmesio intensyvumas nuo patvarumo skiriasi tuo, kad intensyvumas nurodo veiklos efektyvumą ir tikslumą, o patvarumas išlaikomo dėmesio trukmę.

Fenomenali sąmonė (ang. phenomenal consciousness). Tai tiesiog žalias patirimas (spalvos, garsai, judėjimas, jausmai, kuniški pojučiai).

Naudojamoji sąmonė ( ang. access consciousness). Tai sąmonė atsakinga už mūsų elgesį, mąstymą, šnekėjimą.

  • Microsoft Word 23 KB
  • 2016 m.
  • 5 puslapiai (888 žodžiai)
  • Laura
  • Dėmesys ir sąmonė
    10 - 10 balsai (-ų)
Dėmesys ir sąmonė. (2015 m. Sausio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/demesys-ir-samone.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 19:20
×