Dėmesys, jo rūšys ir savybės


Įvadas. Dėmesys. Dėmesio skirstymas. Dėmesio rūšių lyginamoji charakteristika. Dėmesio savybės. Dėmesio savybių visuma. Išvados. Literatūros sarašas.

Dėmesys - žmogaus psichinės veiklos ypatybė, sudaranti galimybę kuo geriau atspindėti vienus daiktus ir tikrovės reiškinius, tuo pačiu atitrūkstant nuo kitų. Tai subjekto veikos sutelkimas tam tikru laiko momentu ties tam tikru realiu ar idealiu objektu.

Dėmesys žmogaus mąstymui yra labai svarbus, nes jis lemia, į kuriuos informacijos šaltinius bus atsižvelgta, t.y., kaip sėkmingai bus priimama informacija. Labai dėmesingas individas atsižvelgia į tuos aplinkos stimulus, kurie yra naudingiausi užduočiai spręsti. Pirmasis žingsnis pažinime yra dėmesys. Vaikas, nesugebantis atkreipti dėmesio į pojūčius ar aplinką, negali suprasti ar ko nors išmokti. Dėmesio selektyvumas reiškiasi jau nuo gimimo, kai naujagimis yra linkęs atkreipti dėmesį į vienus stimulus ir ignoruoti kitus. Augdamas vaikas gali vis labiau koncentruotis (sukaupti dėmesį) tam tikrai užduočiai, jį mažiau blaško, atitraukia pašaliniai stimulai. Didėja dėmesio kontrolė ir planingumas.

Nevalingas – yra psichikos sutelkimas į kurį nors objektą be išankstinio ketinimo, dėl to objekto išorinių savybių ar dėl subjektyvių priežasčių.

Dėmesys taip pat skirstomas į fokalinį ir periferinį. Paprastai, taip skirstomas regėjimo dėmesys. Tokio skirstymo pagrindas yra dėmesio ir sąmonės ryšys. Dėl fokalinio dėmesio objektai yra aiškiai matomi, įsisąmoninami. Periferinis dėmesys tokio aiškumo nesuteikia.

  • Microsoft Word 32 KB
  • 2015 m.
  • 10 puslapių (1122 žodžiai)
  • Kolegija
  • Inesa
  • Dėmesys, jo rūšys ir savybės
    10 - 4 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Dėmesys, jo rūšys ir savybės. (2015 m. Balandžio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/demesys-jo-rusys-ir-savybes.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 16:24
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo