Dėmesys skaidrės (2)


Dėmesys. KKas yra dėmesys? Dėmesio rūšys Dėmesio apimtis Dėmesio paskirstymas Dėmesio perkėlimas Dėmesio patvarumas. Dėmesys - tai mechanizmas, kurio dėka psichika veikia selektyviai t. Yra skiriamos dvi pagrindinės dėmesio rūšys a valingas b nevalingas. Valingas dėmesys - tai dėmesio nukreipimas į objektą. Nevalingas dėmesys - tai sąmonės sutelkimas į objektą. Dėmesio apimtis. Dėmesio paskirstymas. Dėmesio perkėlimas - tai sąmoningas dėmesio nukreipimas nuo vieno objekto prie kito. Sunkiau dėmesį perkelti nuo įdomesnio prie neįdomaus. Dėmesio patvarumas - tai dėmesio koncentruotumas. Dėmesį kaip ir kitus pažinimo procesus galima lavinti. Dėmesio stoka - kai vaikas nesugeba susikaupti ties mokyklos ir žaidimų užduotimis.


Kas yra dėmesys? Dėmesio rūšys Dėmesio apimtis Dėmesio paskirstymas Dėmesio perkėlimas Dėmesio patvarumas.

Dėmesys - tai mechanizmas, kurio dėka psichika veikia selektyviai t. y. atsirenka reikalinga informaciją. Normaliai besivystančiam vaikui dėmesio selektyvumas reiškiasi jau nuo kūdikystės. Augdamas vaikas įgyja savybę kaip dėmesio koncentruotumas t. y. sukaupimas. Kuo vaikas didesnis, tuo jam lengviau sukaupti dėmesį. Taip pat vaikui augant didėja dėmesio kontrolė ir planingumas.

Yra skiriamos dvi pagrindinės dėmesio rūšys: a) valingas b) nevalingas.

Valingas dėmesys - tai dėmesio nukreipimas į objektą, turint išankstinį tikslą ir dedant tam valios pastangų. Pvz., Apsisprendęs, planingai atkreipiu dėmesį į tai kas yra kalbama ar rašoma.

Nevalingas dėmesys - tai sąmonės sutelkimas į objektą, neturint išankstinio ketinimo ir visiškai nededant tam valios pastangų. Pvz., Trinkteli durys ir mes pasukam į tą pusę galvą.

  • Psichologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 3472 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (408 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Ernesta
  • Dėmesys skaidrės (2)
    10 - 2 balsai (-ų)
Dėmesys skaidrės (2). (2017 m. Lapkričio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/demesys-skaidres-2.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 16:05
×