Demingo ir Goldratto knygos „ Dekalogas. Apribojimų teorija ir Gilaus pažinimo sistema” analizė


Įvadas. Demingo ir Goldratto knygoje „ Dekalogas. Apribojimų teorija ir Gilaus pažinimo sistema” minimi žingsniai. Pirmasis žingsnis. Antrasis žingsnis. Trečiasis žingsnis. Ketvirtasis žingsnis. Penktasis žingsnis. Šeštasis žingsnis. Septintasis žingsnis. Aštuntasis žingsnis. Devintasis žingsnis. Dešimtasis žingsnis. Išvados. Literatūros sąrašas.


1. Apribojimų teorija ir Gilaus pažinimo sistema minimi žingsniai.

Siekiant įveikti mus supančius apribojimus, tam reikia susikurti praktinį sprendimą, kaip būtent reik susidoroti su apribojimais. Visą tai puikiai atskleidžia Demingo ir Goldratto knygoje minima novatoriška idėja, kuri perteikiama metodikos principu, dešimties žingsniu etapu, dekalogo principu.

Šis žingsnis trumpai įvardijamas kaip žingsnis, kuris padeda nustatyti sistemą ir sistemos tikslą. Taip pat matavimo vienetus ir darbo rodiklius.

Visi savo gyvenime siekiame laimės ir geresnio, liaudiškai vadinamo „sotesnio“ gyvenimo. Visa tai tiesiog užprogramuota mūsų genuose. Tai ypač aktualu ir išryškėja organizacijose bei įmonėse, kai užimamos aukštesnės pareigos. Tačiau ir čia susiduriama su realia ir dažna problema ir apribojimu, konkurencija.

Demingo požiūriu visi mes galime savo sėkmę susikurti ir prisišaukti, jei dirbsime ir gyvensime pagal tam tikrą sistemą. Ir visų pirma ir svarbiausią šį etapą pradėti nuo mūsų pačių. Svarbu pakeisti ne tik savo požiūri, bet ir mąstymą bei veikimą tinkamos linkmės link.

Būtina net peržengti per save, kad galėtume nusimesti mus kaustančius stereotipus, bei požiūrį į realybę. Turime suprasti, kad esame svarbi sistemos dalis, ir tai suprasti tiksliai ir aiškiai. Mes visi priklausome tam tikrai sistemai. Šiuo atveju darbinei, organizacijos. Sistemą sudarantys komponentai yra glaudžiai susiję tarpusavyje priklausomybės ir sąveikos santykiu. Svarbu suvokti ir leisti veikti nebe izoliuotai, bet kartu, laužant senus ir nusistovėjusius hierarchinius santykius, kurie yra dar labai paplitę organizacijose.

Žinoma tai, kad sistemai tinkamai veikti reikalingas tikslas. Taigi ir organizacijoje visiems turi būti aiškiai žinomas visų bendras tikslas organizacijos atžvilgiu. Tai svarbu, nes jei nėra tikslo, nebus ir sistemos. Apie tikslą turi būti informuoti visi. Tikslas turi būti nukreiptas ateities linkme ir turi būti ilgalaikis. Visą tai atneša tokius įsipareigojimus kaip: visas organizacijos personalas turi nepaliaujamai mokytis ir tobulėti, taip pat privalu nuolatos tyrinėti aplinką su kuria organizacija sąveikauja ir žinom bene svarbiausia žengti žingsnį kartu su inovacijomis. Taigi bendromis jėgomis sukuriama vizija, kuri yra bendra ir vienareikšmiška visiems. Sistema turi būti optimizuota. Už tai atsakingas vadovas, kuris taip pat turi nuolatos tobulėti, bei tobulinti ir gerinti sąlygas kuriose jo žmonės sąveikauja. Šis asmuo taip pat nuolatos matuoti veiklos efektyvumą.

  • Microsoft Word 23 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1845 žodžiai)
  • Kolegija
  • Smitas
  • Demingo ir Goldratto knygos „ Dekalogas. Apribojimų teorija ir Gilaus pažinimo sistema” analizė
    10 - 2 balsai (-ų)
Demingo ir Goldratto knygos „ Dekalogas. Apribojimų teorija ir Gilaus pažinimo sistema” analizė . (2017 m. Rugsėjo 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/demingo-ir-goldratto-knygos-dekalogas-apribojimu-teorija-ir-gilaus-pazinimo-sistema-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 27 d. 12:52
×
101 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo