Demografinės senatvės koeficientas


Aprašomoji statistika (Summary Statistics). Stačiakampio diagrama (Box-and-Whisker Plot). Dažnio histograma (Frequency Histogram). /. Stiebo ir lapų diagrama (Steam-and-Leaf Display). Procentilės (Percentiles). Normaliojo skirstinio tikimybių diagrama (Normal Probability Plot). Tankio funkcija (Density Trace).


Iš surūšiuotų duomenų mes lengvai pastebime savivaldybes, kuriose yra didžiausias ir mažiausias demografinio senatvės koeficiento skaičius. Mažiausias demografinio senatves koeficiento skaičius yra Vilniaus r., Klaipėdos r. ir Kauno r.. Tuo tarpu didžiausios reikšmės yra Molėtų r., Anykščių r. ir Ignalinos r.

Šiame paveiksle yra pateikiamos visos 58 demografinio senatvės koeficiento reikšmės. Horizontalioje ašyje yra pažymėtos duomenų reikšmės, intervale [80 – 240]. Vertikalios ašies atžvilgiu, taškai išmėtyti atsitiktine tvarka tam, kad išvengti taškų, dengiančių vienas kitą. Reikšmių vietą galima kontroliuoti ,,Jittering“ mygtuku, kuris randasi analizės įrankių juostoje.

Sklaidos diagramoje sumažinus vertikalią ašį, pastebime, kad tankiausiai išsidėsčiusios reikšmės yra intervale [120 – 160]. Pagal tai sprendžiame, kad šiame intervale yra daugiausia demografinio koeficiento reikšmių. Taip pat, matome, kad intervale [80 – 120] šių reikšmių yra mažiau. Tuo tarpu intervale [200 – 240] yra vos 3 taškai.

Jeigu vidurkis didesnis nei mediana, tai tada gauname asimetrinį teigiamą (dešiniašonį) skirstinį.

„Box“ - stačiakampė diagrama („dėžutė“) – tai stačiakampis, braižomas nuo 1-ojo iki 3-ojo kvartilio. Stačiakampio viduje *, -, ar kitu simboliu yra pažymėta mediana. Kartais diagramoje + ar kitu simboliu pažymimas vidurkis, o linija mediana. Nuo stačiakampio šono braižomi ūsai į kairę ir į dešinę (nuo minimalaus iki maksimalaus). Ūsų ilgis parodo eilutės simetriškumą (atstumą nuo ūsų galo iki medianos charakterizuoja asimetrija).

Stačiakampio viduryje simboliu +, yra žymimas vidurkis (146,086), o linija – mediana (141). Nuo stačiakampio šonų yra braižomi ūsai iki maksimalios reikšmės (234) į dešinę ir, iki minimalios reikšmes (84) į kairę pusę. Ūsų ilgis parodo simetriškumą nuo ūsų galo iki medianos. Taip pat iš šio paveiksliuko matome, kad anomalijų nėra.

Notched Box-and-Whisker Plot paryškintas plotas rodo medianos priklausom. su 95% patikimumu.

6 paveikslas. Demografinio senatvės koeficiento stačiakampio diagrama su medianos priklausomybe.

Stačiakampio diagramoje su medianos priklausomybe viduryje esanti figūra, kuri kinta nuo 120,0 iki 170,0, suteikia galimą demografinio senatvės koeficiento paklaidą.

Dažnai yra naudojamas metodas, apibendrinant kiekybinius duomenis, suformuojami ,,k“ intervalai, apimantys tam tikrųreikšmių diapazoną ir suskaičiuojantys stebinių skaičių, atitinkančių tą intervalą. Paėmus duomenis iš STATGRAPHICS, gauname tokią lentelę:

Kauno r., Mažeikių r., Vilniaus m., Šalčininkų r., Visagino, Kalvarijos r., Jonavos r., Šilalės r., Trakų r., Šilutės r., Marijampolės, Pagėgių, Klaipėdos m., Kretingos r., Plungės r., Kazlų Rūdos, Šiaulų m., Rietavo.

Dabar aptarsiu kiekvieną intervalą plačiau. Taigi, pirmasis intervalas [50,0 – 90,0] „Jaunikliai“. Šiam intervalui priklauso vos 2 Lietuvos Respublikos savivaldybės: Vilniaus r. ir Klaipėdos r..

  • Statistika Referatas
  • Microsoft Word 858 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (2578 žodžiai)
  • Universitetas
  • Laura
  • Demografinės senatvės koeficientas
    10 - 2 balsai (-ų)
Demografinės senatvės koeficientas . (2017 m. Balandžio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/demografines-senatves-koeficientas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 21:58
×