Demografinis geografinių informacinių sistemų panaudojimas


Ka reiskia gis. Nuomonė apie geografines informacines sistemas. Gis sistemos panaudojimas refertas. Gis panaudojimas transporte. Gis- ka reiskia. Praktine ataskaita informacines sistemos. Ka reiskia demografinis sprogimas. Emis informacinė sistema. Zemes informaciniu sistemu laboratorinis darbas. Gis-geografiniu informaciniu sistemu naudojimas miskotyroje.

Geografijos esė. Pasirinkau šią esė temą, nes iš tikrųjų pati apie tai mažai žinau. Todėl pasirodė įdomu būtų apie tai sužinoti daugiau. Išsiaiškinti ne tik ką reiškia šios trys (gis) raidės, bet ir koks jų demografinis panaudojimas. Gis istorija prasideda informacinėms technologijoms sparčiai žengiant geografijos link prieš keletą dešimtmečių ir tęsiasi iki šiol, apimdamos vis platesnes veiklos sritis. Įvairių tipų žemėlapiai leidžia rasti labiausiai reikiamą informaciją. Kartu tai suteikia glimybę tiksliai tuos duomenys panaudoti. Jie gali būti naudojami. Pagrindinis gis privalumas – kad informacija apie tam tikrą miestą ar jo dalį gali būti pateikiama konkrečios teritorijos tematinių žemėlapių, atspindinčių tam tikrą vietovės bruožą, pavidalu.


Išsiaiškinti ne tik ką reiškia šios trys (gis) raidės, bet ir koksgis - tai informacinės sistemos dalis, organizuojama geografiniu principu, Dirbanti ne tik su aprašomąja (lentelių, atributine ir kt. ), bet ir su koordinuota – orientuota erdvėje, informacija.

Geografinės informacinės sistemos - kompiuterinės sistemos, skirtos geografinių duomenų įsigijimui, saugojimui, analizei, pavaizdavimui.

William huxhold (introduction to urban geographic information system. New york: oxford university press, 1991) nuomone, pagrindinis tradicinės gis tikslas yra erdvinė analizė.

C. Dana tomlin (geographic information systems and cartographic modeling. Englewood cliffs, nj: prentice-hall,1990) galvoja, kad geografinė informacinė sistema yra priemonė, skirta žemės paviršiaus duomenų interpretavimui, paruošimui, pateikimui.

Aplinkos sistemų tyrimų institutas gis apibrėžia taip: tai kompiuterinės bei programinės įrangos, geografinių duomenų ir dirbančio personalo visuma, sukurta efektyviam darbui su visomis orientuotos erdvėje informacijos formomis.

Iš šių apibrėžimų ryškėja, kad gis kompiuterinės ir programinės įrangos, skirtos geografinių duomenų saugojimui, analizei, pavaizdavimui, sukurtos efektyviam darbui su koordinuota informacija. Tai šių laikų naujausios technologijos, kurių pagalba geografiniai duomenys yra daug

Maždaug 1960 metais kompiuterinė technika pradėta sparčiai diegti įvairiose gyvenimo srityse. Tekstiniai duomenys pradėti skaitmeninti, kuriami skaitmeniniai archyvai – duomenų bazės. Informacijai valdyti atsiranda naujos technologijos – duomenų bazių valdymo sistemos. Atsirado pirmosios kompiuterinės grafikos priemonės, kuriomis buvo galima kurti grafinius vaizdus (žemėlapius, brėžinius), juos saugoti ir spausdinti.

Vystantis kompiuterinei ir programinei įrangai, atsirado poreikis sujungti šias viena kitą papildančias technologijas. Tokiu būdu apie 1970 metus atsiranda nauja – gis technologija, kurios spartus vystimasis prasidėjo –ame dešimtmetyje.

Gis vystimasis yra glaudžiai susijęs su naujovėmis, diegiamomis tokiose srityse kaip: geografija, kartografija, geodezija, civilinė inžinerija, statistika, demografija. Pastaraisiais metais informacijos valdymas ir informacinių srautų integravimas tapo ne tik būtinybe, bet ir tolesnio ekonominio bei socialiniinžineriniai tinklai (elektros, vandens, dujų, tinklai, telekomunikacijos).

  • Geografija Esė
  • 2011 m.
  • Jonas
  • 4 puslapiai (895 žodžiai)
  • Geografijos esė
  • Microsoft Word 2114 KB
  • Demografinis geografinių informacinių sistemų panaudojimas
    8 - 3 balsai (-ų)
Demografinis geografinių informacinių sistemų panaudojimas. (2011 m. Gegužės 03 d.). http://www.mokslobaze.lt/demografinis-geografiniu-informaciniu-sistemu-panaudojimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 17 d. 23:50