Demokratija ir diktatūra, utopinė socialinė inžinerija ir dalinių sprendimų socialinė inžinerija, ar egzistuoja istorijos dėsniai?


Demokratija ir diktatūra. Utopinė socialinė inžinerija. Dalinių sprendimų socialinė inžinerija. Ar egzistuoja istorijos dėsniai?

Demokratija - reiškia valdymo formą, kurioje visi piliečiai turi teisę dalyvauti šalies valdyme. Demokratija yra kilusi iš Graikijos, Atėnų. Iš pradžių gana gerai suplanuota valdymo forma turėjo ir savų kritikų.

Vienas iš demokratijos kritikų buvo Sokratas, kuris kritikavo ir pačius Atėnus.

Reikia paminėti, kad kritika prieš demokratiją gali būti tiek totalitarinė, tiek ir demokratinė. Sokratas buvo demokratinės kritikos šalininkas.

Demokratinis valdymas yra sukurtas tam, kad galėtų priimti kritiką nevaržomai, į ją atsižvelgti ir kažką keisti. Tuo tarpu totalitarinis (diktatūrinis) valdymas jokios kritikos nepriima ir nelaiko jos draugiška, nes ši kritika yra nukreipta ir prieš patį autoritarizmo principą.

Sokratas demokratijoje ir demokratijos vaduose kritikavo intelektualinio sąžiningumo stoką ir atsidavimą jėgos politikai. Sokratas su savo įsitikinimais pakliuvo tarp antidemokratų. Jis pats tapo tarsi mokytoju, o jo mokiniais buvo Alkibiadas, Kritijas (vėliau tapęs trisdešimties tironų vadu), Charmidas.

Sokrato kritika prie jo pritraukė vadinamuosius demokratijos priešus. Po pasibaigusio Atėnų karo, Sokratas buvo apkaltintas tuo, kad auklėjo žmones, kurie išdavė demokratiją.

  • Microsoft Word 48 KB
  • 2015 m.
  • 5 puslapiai (710 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ernestas
  • Demokratija ir diktatūra, utopinė socialinė inžinerija ir dalinių sprendimų socialinė inžinerija, ar egzistuoja istorijos dėsniai?
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Demokratija ir diktatūra, utopinė socialinė inžinerija ir dalinių sprendimų socialinė inžinerija, ar egzistuoja istorijos dėsniai?. (2015 m. Balandžio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/demokratija-ir-diktatura-utopine-socialine-inzinerija-ir-daliniu-sprendimu-socialine-inzinerija-ar-egzistuoja-istorijos-desniai.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 13 d. 00:06
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo