Demokratija referatas


Įvadas. Sąlygos, kad galėtų funkcionuoti demokratija pagal r. Dahli. Demokratija kaip politinis verslas. Demokratine etika. Viešojo administravimo efektyvumas. Konkurencija dėl politinio vadovavimo. Demokratinės politinės sistemos bruožai ir funkcijos. Išvados. Literatūra.

Mano semestro darbo uždavinys atsakyti „Ar demokratija pats geriausias valdymo būdas“?

Demokratija-tai valdymo forma, kurioje visi piliečiai turi teisę dalyvauti valstybės valdyme. Šiuo metu demokratija laikoma universaliai taikomu žodžiu, nors ne visada aišku, kokia tikrovę jis atspindi. Supratimas, kas yra demokratija yra labai platus, nes kiekvienas supranta vis kitaip. Šiais laikais vis daugiau valstybių perima demokratiškąsias vertybes.

Būtina, demokratijos sąlyga yra ta, kad dauguma gyventojų turi pripažinti demokratines vertybes, principus ir normas t.y. įsisavintų tam tikrą politinę kultūrą. Kadangi svarbiausią reikšmę demokratijos stabilumui turi istorinės tradicijos, ir nusistovėjusios politinės normos.

  • Politologija Referatas
  • Microsoft Word 34 KB
  • 2013 m.
  • 14 puslapių (3430 žodžiai)
  • Demokratija referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Demokratija referatas. (2013 m. Birželio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/demokratija-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 18:07
×