Demokratija senovės Graikijoje


Atenu demokratijos kurejai. Graikijos demokratija. Demokratija referatas. Senoves graiku demokratija. Retorika senoves graikijoje. Atėnų demokratija skaidrėse. Senoves demokratija. Senoves graikija demokratija. Demokratija skaidres. Referatas apie senoves graikija.

Kas yra demokratija? Senovės atėnų demokratija. Atėnų valdymas. Graikų demokratijos kūrėjai. Šaltiniai. Demokratija, kaip ir pats terminas, pirmiausia atsirado graikijos miestuose-valstybėse. Atėnų valstybės galybė ir jos piliečių gerovė sudarė sąlygas demokratijos suklestėjimui. Laikotarpiais tarp susirinkimų daugelį klausimų sprendė. Piliečių taryba. Teisėjų rinko burtų keliu visi atėnų piliečiai. Atėnų valdymo privalumai ir trūkumai. Solonas. Periklis. Aristotelis. Sokratas. Platonas.

Iš aeropago (tarybos bei teismo), kurį sudarė aukštuomenė, Periklis atemė teisę kontroliuoti valstybės valdymą bei valdininkus; šią teisę perdavė Penkių šimtų tarybai, liaudies susirinkimui bei liaudies teismui. Tuo metu Atėnai pasiekė didžiausio politinio bei kultūrinio klestėjimo ir tapo ekonomiškai stipriausiu Graikijos miestu – valstybe. 446 – 445 m. pr Kr. sudarė paliaubas trisdešimčiai metų. Daug kainavusius savo architektūrinius sumanymus Periklis įgivendino padedamas Fidijo, kuris priklausė jo draugų rateliui. Ilgosios sienos tarp Atėnų ir Pirėjo, taip pat Akropolio statyba suteikė ne tik strateginį pranašumą, bet ir labai pagyvino prekybą, meną, suteikė darbo piliečiams. Periklis rengėsi numatomam Peleponeso karui (431 m.). Karo pradžioje patirti nuostoliai bei kilęs maras demoralizavo tautą. 430 m. pr. Kr. jį laikinai nuvertė Periklį ir nuteisė. 429 m. pr Kr. jis buvo reabilituotas ir vėl išrinktas. Dėja, netrukus mirė nuo maro.

  • Istorija Referatas
  • Microsoft Word 504 KB
  • 2016 m.
  • 9 puslapiai (1968 žodžiai)
  • Timas
  • Demokratija senovės Graikijoje
    10 - 3 balsai (-ų)
Demokratija senovės Graikijoje. (2012 m. Lapkričio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/demokratija-senoves-graikijoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 08:25
×