Demokratijos apibrėžimas ir bruožai


Įvadas. Demokratijos apibrėžimas ir bruožai. Nepasitikėjimas demokratija bei kritika jai. Demokratijos ir anarchijos nesutapimai. Anarchistų požiūris į demokratiją. Išvados. Literatūros sąrašas.


Šiais laikais kiekvienas žmogus, kuris dalyvauja politiniame gyvenime, nuolat susiduria su tuo, kokie yra demokratijos bruožai bei jos kritika. Demokratija kaip valdymo forma, yra paplitusi labai plačiai. Beveik kiekviena valstybė turi tokią valdymo formą. Vis dėl to, demokratija yra kritikuojama ne tik dėl savo demokratiškų bruožų, bet ir demokratijos sampratos kiekvienoje šalyje. Apskritai demokratija yra įsigalėjusi visame pasaulyje, bet daug kur ji yra tiesiog nevertinama, kritikuojama bei bando jos atsikratyti. Demokratija suteikia teisę laisvai reikšti savo mintis bei būti laisvu. Ji taip pat suteikia galimybę balsuoti ne kaip yra įsakoma, bet kaip žmogus nori, vyksta ir visiškai slaptas balsavimas. Tokioje valstybėje ir visuomenėje politikai atsako už savo veiksmus bei piliečiai turi galimybę bei teisę juos nuversti.

Darbo problema: sužinoti, kokios priežastys lemia, kad demokratija nefunkcionuoja tinkamai ir dėl to yra kritikuojama. Keliant probleminį klausimą reikia suprasti, kodėl demokratija yra kritikuojama ir kokie požymiai tai paskatina?

Darbo tikslas: ištirti pagrindinius demokratijos bruožus bei atskleisti kritiką demokratijai. Tikslui įgyvendinti išsikeliu šiuos uždavinius:

Siekiant atskleisti šią temą, darbą susikirsčiau į dvi dalis. Pirmoje dalyje aptarsiu demokratijos kaip sąvokos apibrėžimą bei kokius galime įžvelgti demokratijos bruožus, o antroje dalyje atskleisiu, vis dėl ko yra kritikuojama demokratija.

Demokratija- valstybės valdymo forma, kai aukščiausioji valdžia priklauso tautai, kitaip tariant jos piliečiams. Valstybėje, kurioje yra toks valdymas, kiekvienas pilietis gali bei turi teisę dalyvauti valstybės valdyme. Tokia teise piliečiams užtikrinama dalyvauti tiesiogiai refendumuose ar per savo išrinktus atstovus. Taip pat kiekvienas gali jaustis lygus bei laisvas pilietis visuomenėje. Vis dėl to reikia suprasti, kodėl yra kritikuojama demokratija. Mano tikslas- atskleisti, kokie yra demokratijos bruožai ir kokia yra kritika jai.

Dar labai svarbus bruožas yra laisvi rinkimai. Kiekvienas asmuo gyvendamas tokioje santvarkoje, gali balsuoti bei taip reikšti savo mintis. Tokie rinkimai užtikrina žmogaus teisę laisvai pasirinkti kandidatą į tam tikrą postą, kuris yra tam žmogui priimtiniausias bei kurio vertybės sutampa su asmeninėmis.

  • Microsoft Word 36 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1882 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rokas
  • Demokratijos apibrėžimas ir bruožai
    10 - 1 balsai (-ų)
Demokratijos apibrėžimas ir bruožai. (2020 m. Sausio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/demokratijos-apibrezimas-ir-bruozai.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 25 d. 11:29
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo