Demokratijos ir pilietinės visuomenės santykis


Pilietines visuomenes ir demokratijos santykis. Pilietinė visuomenė lietuvoje referatas. Demokratija kursinis.

Politologijos referatas. Įvadas.Demokratijos ir pilietinės visuomenės sąvokų išaiškinimas. Demokratija kas tai? Pirmieji demokratai. Demokratijos nuopelnai. Demokratijos formos. Kas yra pilietinė visuomenė? Pilietinės visuomenės sampratos tradicijos. Pilietinės visuomenės tikslai ir funkcijos. Išvados. Literatūra.


Mes gyvename laike, kai laisvės ir demokratijos balsą galime girdėti visoje planetoje. Rytų Europa, kurią pusė amžiaus valdė totalitarinės vyriausybės ir buvusios Sovietų Sąjungos respublikos, stengiasi jau daug metų besitę¬siantį komunistinį režimą pakeisti nauja demokratine santvarka. Šiaurės ir Pietų Ameriką, remiantis autorių pateikta nuomone 1992 metais United States Information Agency, išleistame leidinyje, Demokratija - kas tai? galima laikyti demo¬kratijos pusrutuliu, Afrikoje vyrauja demokratinių reformų era ir Azijoje vis labiau įsiša¬knija demokratija. Pasaulyje demokratija įsitvirtino tokiose šalyse: Italija, Japonija ir Venesuela. Pagal United States Information Agency 1992 metais išleisto leidinio, Demokratija - kas tai? autorių pateiktą medžiagą galima teigti, kad demokratijos pagrindai atitinka universalius žmogaus laisvės ir savivaldos siekius.

Reikia atkreipti dėmesį į tai, kad demokratinė santvarka klesti tada, kai patys piliečiai siekia pasinaudoti sunkiai iškovota laisve, dalyvaudami visuomeniniame gyvenime. Pilietis turi pareigą išsakyti savo nuomonę viešuose debatuose, rinkti atstovus ir siekti atsiskaitymo už savo veiksmus. Demokratinė pilietinė visuomenė brangina asmens teisę į laisvę, taip pat jaučiasi atsakingi už bendradarbiavimą su kitais žmonėmis, kurdami savo ateitį, kuri turėtų apimti pamatines laisves ir savivaldos vertybes.

Šio referato tikslas - demokratijos ir pilietinės visuomenės sąvokų išaiškinimas ir atsakymas į klausimą - ar galima demokratija be pilietinės visuomenės?

  • Politologija Referatai
  • 2012 m.
  • 14 puslapių (2714 žodžių)
  • Politologijos referatai
  • Microsoft Word 31 KB
  • Demokratijos ir pilietinės visuomenės santykis
    10 - 3 balsai (-ų)
Demokratijos ir pilietinės visuomenės santykis. (2012 m. Birželio 08 d.). http://www.mokslobaze.lt/demokratijos-ir-pilietines-visuomenes-santykis.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 01:49