Demokratinis, diktatūrinis valdymas ir istorijos dėsniai


Demokratinis, diktatūrinis valdymas ir istorijos dėsniai. Demokratija ir diktatūra. Istorija. Šaltiniai.

Dauguma žmonių tvirtina, kad totalitarizmo forma yra neišvengiama, o demokratija yra ne amžina, ir kad tai tik viena iš daugelio valdymo formų, atsirandančių ir išnykstančių pasaulios istorijoje. Totalitarizmo šalininkai įrodinėja, kad demokratija norėdama nugalėti totalitarizmą turi griebtis totalitarizmo metodų taip pati tapdama totalitarine. Tačiau tokios radikalios istorinės pranašystės neturi visai nieko bendro su moksliniu metodu. „Tvirtinimai, kad demokratija negali būti amžina, yra tokie pat neteisingi ir nesusiję su dalyko esme, kaip ir tvirtinimas, kad žmogaus proto viešpatavimas irgi negali būti amžinas, nes tik demokratija sukuria tokias institucijas, kurios įgalina reformas be prievartos, vadinasi, leidžia naudoti politikoje protą.“ ( 3 šaltinis ) Taigi, trumpai tariant, ateitis priklauso nuo mūsų pačių, ir mes nesame priklausomi nuo kokios nors istorinės būtinybės.

Filosofas sakė, kad būtent šie dalykai yra esmingiausi. Sokratas kritikavo savo meto demokratinius politikus iš vienos pusės siekdamas demaskuoti jų veidmainių demagogų savanaudiškumą ir valdžios troškimą bei ypač kritikavo už tai jaunus aristokratus, apsimetinėjusius demokratais, bet į liaudį žiūrėjusius tik kaip į savo valdžios troškimo patenkinimo įrankį. Sokratas priartėdamas prie antidemokratų siekė juos atversti į demokratus. Tai ir buvo jo gyvenimo tikslas. Bet kaip tik tokie saitai tapo jo mirties priežastimi. Kai didysis karas baigėsi jis buvo apkaltintas tuo, kad auklėjo žmones, išdavusius demokratiją.

  • Microsoft Word 19 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (923 žodžiai)
  • Universitetas
  • Edita
  • Demokratinis, diktatūrinis valdymas ir istorijos dėsniai
    10 - 10 balsai (-ų)
Demokratinis, diktatūrinis valdymas ir istorijos dėsniai. (2015 m. Lapkričio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/demokratinis-diktaturinis-valdymas-ir-istorijos-desniai.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 05 d. 17:28
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo