Dendritinių ląstelių paviršiniai baltymai


Įvadas. Dendritinės ląstelės. Denderitinių ląstelių gamyba. Dendritinės ląstelės gyvenimo ciklas. Dendritinių ląstelių paviršiniai baltymai. Paviršinių baltymų specifiškumas. TLR receptoriai. Mhc i ir mhc ii baltymai. Išvados. Literatūra.

Visoje evoliucijos eigoje buvo natūralu, jog išlieka tik stipriausi individai ir tik tie, kurie geba taikytis prie greitai kintančių aplinkos sąlygų. Bakterijos ir kiti mikroorganizmai gebėjo prisitaikyti ir dėl to išliko milijonus metų. Kitiems organizmas taip pat būtini prisitaikymo bei apsaugos mechanizmai. Imunitetas yra vienas iš apsaugos mechanizmų, apsaugančių organizmą nuo užkrėtimų, ligų ir kitų sveikatai bei gyvybei pavojingų veiksnių.

Imunitetas - tai organizmo apsaugos būdas, kurio pagrindinė užduotis - išsaugoti vidinę organizmo homeostazę, apginti nuo visko, kas jam genetiškai svetima. Imuniteto veiklos pagrindas – atpažinti, kas yra “sava”, o kas - “svetima”. Šią užduotį vykdo imuninė sistema, kuri saugo organizmą nuo antigenų (medžiagų, savyje turinčių svetimos genetinės informacijos požymių).

Didelį vaidmenį imuninio atsako procese atlieka dendritinės ląstelės. Šio tipo ląstelės geba atpažinti antigenus ir sukelti imuninį atsaką. Tačiau kokie veiksniai lemia greitą ir efektyvų imuninės sistemos darbą ir kaip šiame procese pasitarnauja dendritinės ląstelės?

  • Microsoft Word 297 KB
  • 2013 m.
  • 14 puslapių (1950 žodžiai)
  • Universitetas
  • Monika
  • Dendritinių ląstelių paviršiniai baltymai
    10 - 3 balsai (-ų)
Dendritinių ląstelių paviršiniai baltymai. (2013 m. Birželio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/dendritiniu-lasteliu-pavirsiniai-baltymai.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 05 d. 03:58
×
116 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo