Dendrologija Dzūkijos arboretumas


Įvadas. Dzūkijos arboretumas. Išvados. Naudota literatūra.

Dekoratyviniai augalai ne tik pagražina aplinką, bet ir sukuria palankesnes sąlygas gyvenimui ir gamybinei veiklai. Jų svarba želdynuose ir reikšmė žmogui svarbi ir įvairiapusė.

Želdynai ir juose auginami dekoratyviniai augalai apsaugo sodybas, gyvenvietes nuo smarkių ir šaltų vėjų. Apsauginės juostos dirvas saugo nuo išpustymo, o vandenis – nuo taršos.

Sanitarinė higieninė jų reikšmė – reguliuoti mikroklimato sąlygas – veikia oro temperatūrą ir drėgmę. Želdiniai valo orą nuo kenksmingų cheminių junginių, sugerdami anglies dvideginį ir išskirdami deguonį, sugerdami sunkiuosius jonus ir paskleisdami lengvuosius – pagerina oro jonizacijos santykį, o tai labai svarbu žmogaus sveikatai. Jie sulaiko dulkes ir slopina triukšmą. Dekoratyviniai augalai želdiniuose vaidina svarbų vaidmenį ir kraštovaizdžio formavimui, žmogaus gyvenimo, gamybinės veiklos, estetiniams poreikiams tenkinti. Pastatų, įrengimų, kelių, želdynų išdėstymą kraštovaizdyje nulemia vietos gamtinės sąlygos, gyvenimo ir gamybos reikalavimai bei projektuojančiojo asmens žinios, jo estetinis pojūtis. Kai kuriems kraštovaizdžio plotams – erdvėms – formą suteikia vietos reljefas, pastatai natūralūs ar dirbtiniai vandens telkiniai ir želdynai. Panaudojant dekoratyvinius augalus želdynuose, sutvarkoma ir pagražinama žmogaus gyvenamoji, gamybinė, poilsio aplinka, miestai, gyvenvietės, sodybos. Įvairių spalvų, formų medžiai ir krūmai. įdomūs jų deriniai suteikia žmonėms psichologinį, emocinį ir estetinį komfortą (Budriūnas ir kt., 1998;).

TIKSLAS: Išanalizuoti L. Januškevičiaus „Dzūkijos arboretumo“ augalus.

UŽDAVINIAI:

1.Aplankyti L. Januškevičiaus „ Dzūkijos arboretumą“.

2.Išmokti atpažinti lankytos vietovės dekoratyvinius augalus

  • Floristika Praktikos ataskaita
  • Microsoft Word 2493 KB
  • 2015 m.
  • 10 puslapių (951 žodžiai)
  • Universitetas
  • Silvija
  • Dendrologija Dzūkijos arboretumas
    10 - 9 balsai (-ų)
Dendrologija Dzūkijos arboretumas. (2015 m. Kovo 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/dendrologija-dzukijos-arboretumas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 02:25
×