Depresija - išgydoma liga


Įvadas. Depresijos sampratos istorija. Depresijų psichopatologijos variantai. Depresiją lemiančios priežastys. Depresijai būdingi simptomai. Depresijos gydymo būdai. Savižudybė (suicidas). Išvados. Literatūra.

Temos aktualumas, problemiškumas. Dauguma mūsų tam tikrais gyvenimo tarpsniais esame patyrę įvairių nuotaikos svyravimų, nerimą stresą. Vaikystėje širdelė virpėjo iš baimės, kai mama vedė į vaikų darželį, vėliau nerimavome praverdami mokyklos duris. O kur kontrolinių darbų, įskaitų, egzaminų nerimas? Nusivylimas pirmąja meile, draugų išdavystės, konfliktai šeimoje, vyro (žmonos) neištikimybė, nepasitenkinimas darbu ir t. t. Kai ir taip jau būna sunku, aplanko artimo žmogaus liga ar net mirtis, o nuėję į darbą sužinome, kad esame atleisti. Ir tada, kai stresai tampa nepakeliami, atsėlina depresija. Depresija – tai liguista, prislėgta, liūdna nuotaika. Tai liga, kuri diena po dienos veikia žmogaus mintis, jausmus, fizinę sveikatą ir elgseną, sunku susikaupti darbui, netenkama interesų, trūksta energijos bei pagreitėja nuovargis. Tai lyg bendras ryškus gyvenimiško energijos potencialo sumažėjimas, kurį nuolat lydi išsekimo ir prislėgtumo jausmai. Greta depresijos požymių dažnai pasireiškia savęs nuvertinimas, savigraužos, kaltės jausmas. Literatūros duomenimis apie 10 procentų visų gyventojų patiria ilgiau ar trumpiau trunkančias depresines būsenas, o prie jų priskyrus ir švelnias, dažniausiai neatpažintas depresijas, sudarytų 25 procentai (Dembinskas, 1999). Depresija bent kartą gyvenime yra sirgę nuo 5 – 8 iki 20 – 30 proc. žmonių. Sunkias depresijas patiria 1 – 2 proc. žmonių.

  • Medicina Referatas
  • Microsoft Word 30 KB
  • 2014 m.
  • 18 puslapių (4386 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vytautas
  • Depresija - išgydoma liga
    10 - 2 balsai (-ų)
Depresija - išgydoma liga. (2014 m. Vasario 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/depresija---isgydoma-liga.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 22:35
×