Depresija analizė


Depresija. Mokslinių straipsnių analizė. Išvados. Literatūros sąrašas.


Labai svarbi visuomenės sveikatos problema - depresija. Pasaulio Sveikatos Organizacijos (PSO) duomenimis depresiniai susirgimai pasiekė 350 milijonų mūsų planetos gyventojų. Ši problema egzistuoja ir ES valstybėse, kur 11% arba 50 milijonų gyventojų turi psichikos sutrikimus. Tai didelė ekonominė našta visuomenei. PSO prognozuoja, kad 2020 metais depresija bus antroji (po išeminės širdies ligos) iš tų ligų dėl kurių prarandami sveiki gyvenimo metai ir trumpėja gyvenimo trukmė. (10)

Pastaraisiais metais vis daugiau dėmesio skiriama tyrimams susijusiems su šia klastinga liga. Mokslinėje literatūroje analizuojami pasiekimai gydyme bei diagnostikoje, remiantis užsienio bei mūsų mokslininkų darbais.

Depresija nėra "jauna" liga. Dar Hipokratas V a. pr. Kr. rašė apie "melancholiją", apibūdindamas ją, kaip dirglumas, nuolatinis liūdesys, nuovargis, apetito sutrikimai. (11) Depresija (lot. depressijo - prislėgtumas) - tai nuotaikos sutrikimas, kuris pasireiškia liūdna nuotaika, interesų bei poreikių sumažėjimu, nuovargiu, sulėtjusius mąstymu. Dabartinėje medicinėje literatūroje depresijos sąvoka pateikiama žymiai plačiau: tai lėtinis, pasikartojantis sutrikimas, kuris susijęs su dideliu sergamumu ir mirtingumu, dažnu lankymusi pas pirminės sveikatos apžiūros specialistus. Tai sveikatos sutrikimas, kuris dažnai - sunkus ir sukeliantis psichologinį disstresą. Tai liga, kuri ilgainiui paveikia ne tik jausmus, bet ir elgesį bei fizinę sveikatą. Susirgti gali kievienas, nepriklausomai nuo amžiaus, lyties, išsilavinimo bei socialinio statuso. Atsiradimo, tiksliau susirgimo, priežastys, ligi šiol nėra pilnai išaiškintos.

  • Psichologija Analizė
  • Microsoft Word 15 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (966 žodžiai)
  • Universitetas
  • Berta
  • Depresija analizė
    10 - 10 balsai (-ų)
Depresija analizė. (2016 m. Gegužės 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/depresija-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 10:52
×