Depresijos namų darbas


Depresijos namų darbas.

Pasirinkau analizuoti depresyvių klientų konsultavimą. Iš pradžių buvau susidomėjęs konsultavimu klientų, turinčių nuotaikos sutrikimų, bet duomenų bazėse radau kelis straipsnius ir apie siauresnę problemą, depresyvių asmenų konsultavimą. Mano nuomone, depresyvių klientų konsultavimas reikalauja žinių ir emocinio pasiruošimo, nes tai yra itin sunki klientų grupė, kurios narius konsultuoti yra sunku dėl jų prislėgtos nuotaikos, motyvacijos stokos, pesimistinių minčių, aktyvumo sumažėjimo. Kadangi norėčiau sužinoti daugiau apie depresyvių klientų konsultavimą, tai ir pasirinkau analizuoti straipsnius, kuriuose nagrinėjama pastaroji problema.

Ketinu analizuoti straipsnius pagal tokią schemą: pirmiausia lyginsiu straipsniuose pateiktas problemas ir bandysiu išsikelti bendrą problemą. Po to analizuosiu ir lyginsiu tyrimų metodus, aprašysiu metodikas, tiriamuosius. Galiausiai analizuosiu tyrimų rezultatus ir bandysiu straipsniuose rasti atsakymą į klausimą: kaip efektyviai konsultuoti depresyvius klientus, arba klientus jau turinčius depresijos sutrikimą?

Depresija – tai nuotaikos būsena, kuri susideda iš dažnai patiriamo ir intensyvaus liūdesio jausmo, dėl kurio individas praranda norą domėtis normaliomis kasdieninėmis veiklomis, tokiomis kaip socialinių santykių palaikymu, mokimusi/darbu ar mėgstamomis veiklomis (Amerikos psichiatrų asociacija, 2000). Apie 15 proc. asmenų, sergančių depresija, 10-20 metų ligos laikotarpiu savo gyvenimą baigia savižudybe (Hammen, 2003), o 56 proc. bando nusižudyti, todėl intervencinės priemonės, padedančios sergantiesiems kovoti su šia liga, yra būtinos.

Asmenys, turintys depresijos sutrikimą, dažniausiai yra gydomi antidepresantais arba konsultavimu/psichoterapija. Antidepresantais gydant depresiją galima pasiekti teigiamų rezultatų tik sunkių ligų atvejais, bet ir tai – ne visais atvejais. Taigi, depresijos gydymas antidepresantais turi ribotą teigiamą poveikį ir iš to kyla klausimas – kiek efektyvus gydymas yra konsultavimu/terapija. Jakobsen ir kt.(2011) atliko nepriklausomų artimo pobūdžio tyrimų meta-analizę, norėdami išsiaiškinti, kiek efektyvios yra tarpasmeninė ir kitos psichodinaminės terapijos, gydant sunkųjį depresijos epizodą, lyginant su medikamentiniu gydymu. Tikslas buvo išsikeltas toks - išsiaiškinti psichodinaminių terapijų naudingą ir žalingą poveikį lyginant su gydymo vaistais poveikiu. Buvo apžvelgta 17 publikacijų, kurios nagrinėja šešis tyrimus, tyrusius 648 sergančiųjų.

  • Psichologija Namų darbas
  • Microsoft Word 13 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1924 žodžiai)
  • Kristina
  • Depresijos namų darbas
    10 - 9 balsai (-ų)
Depresijos namų darbas. (2015 m. Lapkričio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/depresijos-namu-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 21:46
×