Derybinės galios formavimo privalumai ir trūkumai


Įvadas. Derybų samprata. Derybų galia. Derybų efektyvumas. Pirkėjų derybinė galia. Tiekėjų derybinė galia. Derybų sėkmė. Pasirengimas deryboms. Derybų vedimas. Derybų proceso analizė. Geri ir blogi derybininkai. Kuo jie skiriasi? Pasiseka tik 11 procentų. Kaip elgiasi tie, kurie gauna mažesni pyrago kąsnį. Derėtis neišmokstama perskaičius knygą. Internetinė apklausa. Vienas populiariausių ir paprasčiausių tyrimo metodų yra internetinė apklausa. Išvados. Literatūra.


Ši sąvoka atskleidžia norą paveikti, palenkti, tačiau ne reikalauti ar diktuoti. Iš šios sąvokos taip pat matyti, kad į asmens norą galimas ne vienas atsakymas. Perkant kasdieninio vartojimo prekes, aišku, nesilygstama dėl kainos – atsakymas, t. y. Kaina nustatyta iš anksto.

Gerai pavykusios derybos sukuria gerą nuotaiką abiem pusėms, net ir tada, kai jos baigiasi be rezultatų.

Tyrimo metodai: Tiriant pinigų derybinės galios privalomus ir trūkumus naudota mokslinės literatūros bei Internetinės apklausos analizę Išsiaiškinti derybinės galios privalumus ir trūkumus

Tobulėjant ekonomikai, augant socialiniams, kultūriniams ir techniniams vystymosi tempams, žmogus turėjo prisitaikyti, todėl teisiniuose ginčuose, teisminis procesas nespėjo tenkinti visuomenės poreikių. Išaugus bylų skaičiui, teisminis procesas tapo našta, o ne išsigelbėjimu siekiant išspręsti ginčą. Susiklosčius šioms aplinkybėms nuo dvidešimtojo amžiaus pirmosios pusės pradėta mąstyti apie alternatyvius ginčų sprendimo būdus. Derybos buvo priskirtinos būtent šiai ginčų sprendimo alternatyvai. Kompanijos ir vyriausybės mieliau imdavosi derybų ar kitų AGS procedūrų, nei kreipdavosi į teismą. Derybos, dar vadinamos „pozityviojo rezultato varžybomis“, mėgstamos ir todėl, kad sukuria žmonių tarpusavio gerovę, neišardo jų visuomeninių ryšių, gerina santykius. Pabrėžtina, jog kai kurie autoriai skiria pozityvaus pobūdžio derybas, kurių tikslas sudaryti sandorį ir užmegzti santykius, ir negatyvų atspalvį turinčias derybas, kurių tikslas – neutralizuoti konfliktą, išspręsti ginčą ir šalis sutaikyti. Šiame darbe, šiuo aspektu derybos nebus skirstomos, kadangi, autoriaus manymu, tiek derybų, kuriomis siekiama sudaryti preliminariąją sutartį, tiek derybų, kuriomis siekiama išspręsti ginčą metu, šalys taiko tas pačias strategijas ir taktikas siekiamam rezultatui išgauti, be to derantis tiek dėl sutarties sudarymo tiek dėl konflikto išsprendimo šalys visuomet ginčijasi. Remiantis tuo autorius manytų, jog toks derybų skirstymas į „pozityvias“ ir „negatyvias“ nedaro didelės reikšmės šio darbo temos atskleidimui. Sprendžiant iš to kas išdėstyta autorius pritartų mokslininkų nuomonei, jog derybas galima drąsiai pavadinti pagrindine AGS procedūra, kuri yra sėkmingai taikoma kaip savarankiškas ginčų sprendimo būdas daugeliui ginčų spręsti.

Visgi, nors derybos ir laikomos viena iš universaliausių ginčų sprendimo procedūrų, tačiau tam, kad jos įvyktų reikalinga tam tikros situacijos, kuriose susilieja keletas svarbių sudedamųjų, susiformavimas. Lewicky R.J., Saunders D. M. ir Barry B. numato šešis pagrindinius bruožus būdingus derybinės situacijos susiformavimui:

Pirma, turi būti dvi ar daugiau šalių. Mokslininkai pastebi, jog derybose gali dalyvauti ir vienas asmuo – taip gali nutikti, kai asmuo renkasi iš kelių galimų alternatyvų, kurias jis galėtų įgyvendinti konkrečiu metu. Tačiau nemanytina, jog „derybas“, kuriose dalyvauja tik vienas asmuo galima vadinti derybomis, nes vienas asmuo veikiau tik apmąsto savo veiksmų planą, o ne pats prieš save naudoja tam tikras strategijas ir taktikas tam, kad gautų naudos sau iš paties savęs.

Antra, poreikių ir interesų konfliktas tarp dviejų ar daugiau šalių. Tai reiškia, jog tai, ko trokšta viena šalis nėra būtinai tai, ko nori ir kita, todėl šalys turi ieškoti kelių kaip tokį konfliktą išspręsti

Trečia, šalys dalyvauja derybose laisva valia. Šalys renkasi derybas tuomet, kai mano, jog galės pasiekti geresnį susitarimą derėdamosi nei paprasčiausiai akceptuodamos kitos šalies pasiūlymą.

  • Vadyba Projektas
  • Microsoft Word 292 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 26 puslapiai (3814 žodžiai)
  • Universitetas
  • Andrius
  • Derybinės galios formavimo privalumai ir trūkumai
    10 - 1 balsai (-ų)
Derybinės galios formavimo privalumai ir trūkumai. (2017 m. Balandžio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/derybines-galios-formavimo-privalumai-ir-trukumai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 11:00
×