Derybininkai


Įvadas. Derybininkai. Kas yra derybos? Derybininkų stiliai. Pagrindinės derybninkų klaidos. Kaip tapti sėkmingu derybininku. Moksliniai tyrimai apie derybininkus. Išvados. Litertūros sąrašas.

Nors derybos vyksta kiekvieną dieną, nėra taip lengva ir paprasta puikiai derėtis. Po standartinių derybų šalys lieka nepatenkintos, išsękusios ar net gi susvetimėjusios, o dažnai būna ir taip, kad patiria visas tris būsenas. Žmonės neretai susiduria su tokia dilema, kokios bus derybos, lengvos ar sunkios. Nuolaidus derybininkas, stengiasi išvengti asmeninio konflikto ir pataikauja siekdamas susitarti, ieško draugiško sprendimo būdo, tačiau derybų pabaigoje jaučiasi išnaudojamas ir nusivylęs. Atkaklūs derybininkai situacijas paverčia valios varžybomis, kuriose geriau sekasi tiems, kurie užima kraštutines pozicijas ir jų laikosi ilgiau. Tokių derybininkų tikslas vienas – laimėti, tačiau rezultate situacija sukelia atšiaurią reakciją, po viso to pats derybininkas jaučiasi išsekęs, pažeidžiami tarpusavio santykiai su kita šalimi. Dar vienos standartinės derybos būna tarp sunkių ir lengvų, bet jų tikslas siejasi su pastangomis kažką įpiršti.

Trečiasis derybų būdas – sunkus ir lengvas. Jo esmė yra ieškoti kuo didesnės abipusės naudos, kur tik įmanoma. Principinių derybų metodas yra sunkus nustatinėjant reikalo vertingumą, tačiau lengvas puoselėjant tarpusavio santykius. Šiose darybose nereikia jokių triukų, ar pozicijų. Principinės derybos parodo, kaip išliekant padoriu, pasiekti, tai į ką turite teisę.

Šiame darbe aprašomos standartinių derybų problemos, apibūdinamos derybininkų problemos, pateikiami pavyzdžiai kaip išvengti klaidų ir išvados.

Tikslas: Apibūdinti derybininkus ir jų daromas klaidas.

Uždaviniai:

1.Apibūdinti derybas, derybininkų;

2.Aprašyti dažniausiai daromas derybininkų klaidas;

3.Pateikti būdus, kaip tapti sėkmingu derybininku;

4.Pateikti mokslinių tyrėjų duomenis apie derybininkus.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 156 KB
  • 2014 m.
  • 16 puslapių (4133 žodžiai)
  • Malvina
  • Derybininkai
    10 - 3 balsai (-ų)
Derybininkai. (2014 m. Gegužės 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/derybininkai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 13:16
×