Derybos – bendradarbavimo procesas


Vadybos referatas. Derybos – bendradarbavimo procesas. Įvadas. Bendradarbiavimas derybose. Bendradarbiavimo proceso derybose esmė. Bendradarbiavimo tipo derybos. Atvėjo analizė.


Derybos yra procesas – nes jam vykstant kuriami pasiūlimai abiem šalims priimtinam sprendimui pasiekti. Reti tokie atvejai, kai vertėtų įtraukti į derybas įvairius teisinius, ekonominius ar kitus problemos aspektus, turinčius tik vieną galimą teisingą sprendimą, nes taip kūrybiškas derybų procesas gali iškrypti iš vėžių , o pačios derybos taptų daugiau nei priemone problemom spręsti.

Bendradarbiavimo proceso metu derybose yra siekiama, kad abi konfliktuojančios pusės būtų patenkintos. Šiai strategijai yra būdingi aktyvūs veiksmai, siekiant savo interesų patenkinimo, taip pat ir noras veikti bendrai. Tikslas yra surasti laimėjimo-laimėjimo sprendimą. Bendradarbiavimo procesas susideda iš abipusių sprendimų, mokymosi, susivienijimo, darbo pasidalijimo ir kūrybiškų konflikto sprendimo būdų. Ji yra tinkama naudoti komandinėse aplinkose, tuomet, kai problemos sprendimas labai svarbus abiem pusėms, kai palaikomi artimi ryšiai su kita puse.

Bendradarbiavimo procesas susideda iš šešių žingsnių:

UAB „Kardio“ yra bendrovė prekiaujanti įvairia sporto įranga. Ji įsikūrusi Klaipėdoje, tačiau nori savo veiklą plėsti ir į sostinę. Įmonė kol kas neturi pakankamai lėšų, todėl ieško asmenų norinčių bendradarbiauti. Įmonės internetiniame puslapyje perskaitęs pasiūlymą Vilniaus verslininkas nusprendė padėti UAB „Kardio“. Verslininkas susiekė su Klaipėdos įmone ir susitarė dėl susitikimo vietos ir laiko. Derybų metu buvo naudojama win-win technika.

  • Vadyba Referatai
  • 2015 m.
  • Orinta
  • 8 puslapiai (907 žodžiai)
  • Kolegija
  • Vadybos referatai
  • Microsoft Word 20 KB
  • Derybos – bendradarbavimo procesas
    10 - 6 balsai (-ų)
Derybos – bendradarbavimo procesas. (2015 m. Kovo 30 d.). http://www.mokslobaze.lt/derybos-bendradarbavimo-procesas.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 23 d. 17:45