Derybos, jų strategija ir būdai skaidrės


Derybos, jų strategija ir būdai. Derybų samprata. Derybos, kaip visuomenės komercinio, ekonominio gyvavimo įrodymas, žinomos nuo senų laikų. Asmuo derasi visomis savo gyvenimo aplinkybėmis – perkant. Derybos, dar vadinamos „Pozityviojo rezultato varžybomis“. Visose derybų apibrėžimuos galima išskirti tris pagrindinius bruožus. Derybos yra procesas. Strategijos ir būdai. Budjac C. Šiuo metu didžiausio. Pozicinių derybų strategija dar vadinama rungimosi. Integruojamųjų derybų strategija orientuojasi į šalių interesus. Pozicinėse derybose vyrauja dvi pagrindinės taktikos – lanksti ir sunki. Lanksčia įvardijama taktika, kai šalys yra draugiškos viena kitai. Sunkiuoju įvardijamas metodas. Integruojamųjų derybų atveju derybininkai dažnai taiko tam tikras taktikas. Literatūros sąrašas. AČIŪ UŽ DĖMSĮ .


Derybos, kaip visuomenės komercinio, ekonominio gyvavimo įrodymas, žinomos nuo senų laikų.

Asmuo derasi visomis savo gyvenimo aplinkybėmis – perkant, parduodant, ieškant darbo, siekiant didesnio atlygio, sudarant sutartis, derasi tiek viešojoje, tiek privačioje erdvėje.

Derybos, dar vadinamos „pozityviojo rezultato varžybomis“, mėgstamos ir todėl, kad sukuria žmonių tarpusavio gerovę, neišardo jų visuomeninių ryšių, gerina santykius.Pabrėžtina, jog kai kurie autoriai skiria pozityvaus pobūdžio derybas, kurių tikslas sudaryti sandorį ir užmegzti santykius, ir negatyvų atspalvį turinčias derybas, kurių tikslas –neutralizuoti konfliktą, išspręsti ginčą ir šalis sutaikyti.

Visose derybų apibrėžimuos galima išskirti tris pagrindinius bruožus:.

Derybos yra procesas, kurio metu šalys norimo tikslo siekia atlikdamos tam tikrus veiksmus tam tikra seka; Derybos – tai mažiausiai dviejų šalių savanoriškas bendravimas, kurio metu šalis negali pasiekti savo tikslo prieš tai nesusitarusi su kita šalimi; Derybų metu šalys siekia tarpusavio sutarimo, kuriuo pagerins savo padėtį, ras išeitį ar įgyvendins savo interesą. Susitarimas visuomet nukreiptas į ateitį.

  • Vadyba Skaidrės
  • MS PowerPoint 610 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (455 žodžiai)
  • Kolegija
  • Kps
  • Derybos, jų strategija ir būdai skaidrės
    10 - 3 balsai (-ų)
Derybos, jų strategija ir būdai skaidrės. (2017 m. Sausio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/derybos-ju-strategija-ir-budai-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 15:56
×