Derybos su darbdaviu


Derybų samprata. Kad derybos įvyktų reikalingos tam tikros sąlygos. KAIP manote kodėl blogi šie pavyzdžiai? Kodėl? Kalinio dilema‘‘- kas tai? O Kas yra geras derybininkas? Kaip pasirengti deryboms su darbdaviu? Kiek laiko reikėtų tam skirti? Derybų taktikos- metodai. ĮDOMŪS FAKTAI (apie derybų taktikas) Ką apie derybas sako moksliniai tyrimai? Derybų užbaigimo metodai. Derybų reikšmė. Stebuklų derybose nebūna. Yra tik vertė, kurią galime sukurti vienas kitam. Naudota literatūra.

Tikslas: suprasti derybų sampratą, reikalingumą ir teikiančią naudą. Uždaviniai: išsiaiškinti kokios sąlygos reikalingos, kad įvyktų derybos, ir kas yra ,,kalinio dilema‘‘. pražvelgti derybų etapus, taktikas ir galia.

Kaip pasirengti deryboms su darbdaviu? Kiek laiko reikėtų tam skirti?

Pasirengimas deryboms gali trukti labai skirtingai - nuo trijų minučių iki trejų metų. Kai žmonės eina į pokalbį dėl darbo, pasirengimas interviu priklauso nuo profesijos, siekiamos pozicijos. Tam derėtų skirti apie 4-6 valandas ir peržvelgti visus svarbius aspektus. Derybos dėl darbo svarbus gyvenimo momentas: juk parduodi patį vertingiausią dalyką, kurį turi - save. Svarbu žinoti, kada vyks derybos, kokie yra pagrindiniai aspektai, kas yra kita pusė - jos interesai, dėmesio centras, išsilavinimas, tikslas, nuo ko pradėti, kas deryboms yra kritiška, su kuo negalima sutikti ir pan.

PAGRINDINIAI DERYBŲ ETAPAI 1. Pasiruošimas deryboms 2. Pradžia: Kontakto užmezgimas; Orientacija (derybų tikslai, sąlygos ir procedūros); Pozicijų išdėstymas. 3. Diskusijos: Situacijos nagrinėjimas; Pasiūlymų ir argumentų pateikimas; Prieštaravimų nagrinėjimas.

Kokios didžiausios klaidos daromos, kai deramasi? Didžiausia klaida - pasirengimo stoka. Žmonės iš tikrųjų nesupranta, kas yra derybos. Pagrindinė problema - jos pradedamos netinkamu metu, nepasirengus, derybininkai net nežino, kaip tai padaryti. Kitas svarbus dalykas: suprasti, kokie yra derybų etapai. Žmonės nesuvokia, kada jos prasideda, įpusėja, nepastebi, kada baigiasi.

  • Vadyba Skaidrės
  • MS PowerPoint 714 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (626 žodžiai)
  • Kolegija
  • Aušra
  • Derybos su darbdaviu
    10 - 5 balsai (-ų)
Derybos su darbdaviu. (2015 m. Gegužės 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/derybos-su-darbdaviu.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 15:09
×