Derybos su rusais


Kaip sėkmingai derėtis su rusais? Įvadas. Asmeniniai santykiai. Susitarimai ir bendravimas. Formalumas, statusas ir hierarchija. Emociškai santūrus/ekspresyvus bendravimas. Paraverbalinė ir neverbalinė komunikacija. Verslo protokolas ir etiketas. Derybų analizė. Išvados.


Darbo tikslai: Išsiaiškinti, kokios Rusijos gyventojų pagrindinės dalykinės savybės; Sužinoti, koks yra rusų derybų stilius; Palyginti Rusijos, Europos, Azijos ir skandinavų tautų derėjimosi stilius.

Šiuolaikiniame pasaulyje, kai vis daugiau tenka bendrauti su užsieniečiais, nenuostabu, kad ir derybos turi būti atitinkamos su konkrečios šalies gyventoju. Mokėjimas prisitaikyti, suprasti, gerbti žmogaus įsitikinimus ir kultūrą,- tai raktas į derybų baigties sėkmę.

Sužinojome, kad rusai yra emocingi, kalba aiškiai ir apie tai ką galvoja. Jiems labai svarbi yra politika, tačiau geriau apie ją išvis nediskutuoti, kad neišsiskirtų nuomonės, kas tik pablogins padėtį. Taip pat jie yra konservatyvūs (palyginti su Azijos šalies gyventojais), tačiau greitai prarandantys pusiausvyrą (palyginti su Skandinavijos šalių gyventojais), galintys lengvai trenkti kumščiu į stalą ar pakelti balsą derybų metu. Jie “nedėvi mandagių kaukių”, todėl visada žinai, ko gali iš jų tikėtis. Nesišvaisto nereikalingais pažadais.

Bendravimo srityje nebus sunku išlaikyti derybininko susidomėjimą, nesvarbu iš kurios Jis būtų šalies, jei žmogus išmanys esminius, būtent tai kultūrai tinkančius, žmogaus būdo bruožus, papročius ar elementarias elgesio taisykles. Svarbiausia, niekada nepamiršti, kad sėkmingos verslo derybos,- tai sandoris, kai lieka patenkintos abi pusės ir sukuriami ilgalaikiai naudingi ryšiai abiems šalims.

  • Marketingas Skaidrės
  • MS PowerPoint 650 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (789 žodžiai)
  • Erika
  • Derybos su rusais
    10 - 8 balsai (-ų)
Derybos su rusais. (2016 m. Kovo 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/derybos-su-rusais.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 10:07
×