Derybos


Įvadas. Derybos. Pagrindiniai derybų vedimo trūkumai. Kas užtikrina derybų sėkmę? Derybų vedimo metodai. Partnerio analizė ir savianalizė. Išvados. Kontrakto sudarymas yra labai svarbus kiekviename versle. Šiame referate apžvelgsiu, psichologinius kontrakto sudarymo aspektus, nes būtent šie aspektai nulemia verslo sėkmę. Derybų dalyviai dažniausiai atstovauja priešingus interesus, nes tam yra vienos arba kitos objektyvios priežastys. Nemažą rolę čia vaidina ir subjektyvūs faktoriai (gabumai, patyrimas, mokėjimas vesti derybas). Už derybų stalo gali susitikti skirtingą patyrima, temperamentą ar skirtingą išsilavinimą turintys žmonės. Todėl skiriasi ir pati derybų eiga. Jos gali vykti lengvai arba įtemptai partneriai tarp savęs gali susitarti lengvai arba labai sunkiai ar visai neprieiti konsensuso.

Kontrakto sudarymas yra labai svarbus kiekviename versle.

Derybų dalyviai dažniausiai atstovauja priešingus interesus, nes tam yra vienos arba kitos objektyvios priežastys. Todėl skiriasi ir pati derybų eiga. Jos gali vykti lengvai arba įtemptai partneri2) programos nebuvimas. Pas partnerį nėra aiškaus plano kokie gali būti3) svarbiausia, kad tai mane tenkintų!. Partneris taip gina savo interesus, kad parneriai nemato jokios naudos.

Panašius interesų nesutapimus, dažnai iššaukia egoistinis reikalo supratimas ir blokuoja partnerį, ir dėl to jis gali nebenorėti vesti jokių derybų.

4) leisti deryboms vykti pačioms. Partneris neturi aiškaus supratimo apie savo konkrečius pasiūlymus ir argumentus, detalius reikalavimus, derybų objekto vertinimo kriterijus, pozicijas ir laukiamą reakciją iš priešininko. Derybų efektyvumas krenta dėl nepakankamo pasiruošimo.

5) derybų šaltis. Neteisingas vieno iš parnerių elgesys turi įtakos derybų atmosferai, trukdo siekti tikslo.

Parneris neklauso (arba niekad šito nemokėjo). O nepateikia naujų faktų, neiškelia naujų pasiūlymų, o dėsto žinomas, trukdančias problemos sprendimui pozicijas.

Derybų sėkmė labai priklauso nuo bendraujančiųjeigu bus bandoma naudoti laiko faktorių, kad įtikinti partnerį (pavyzdžiui, priversti jį prieš derybas ilgai laukti, kad jis pasijaustų, kaip mokinys prieš egzaminą).

spausti priešininką sąlygomis (pavyzdžiui, siūlyti jam visiškai nerealias sąlygas, kad realizuoti derybas).

Siekti pranašumo imituojant nesupratimą , iškėlimas atrodo alternatyvių pasiūlymų, nepabaigimas įrodymų reikalavimas, kvailinimas ir kt.

Nereikia pamiršti, kad jūsų partneris pasiruošė deryboms (kaip ir jūs) ir gali logiškai argumentuoti savo mintis ir nepasiduoda. Jis, kaip ir jūs, atstovauja savo tarnybos interesus; kruopščiai apgalvoja visus teigiamas ir neigiamas partnerio puses.

Niekad nepamirškite taisyklės tiksliai analizuoti savo ir partnerio interesus ir jų susikirtimo taškus. Tai ypač svarbu nustatant derybų tikslą ir kelius, kaip šį tikslą pasiekti. Todėl nesigriebkite derybų be gerai paruošto ir sudalinto į etapus plano.

Nepameskite savitvardos jeigu viskas vyksta ne taip kaip jūs norite. Siekiant užsibrėžto tikslo dėl kai kurių smulkmenų galima ir nusileisti.

Nebūkite kategoriški ypač kai nesutinkate su partnerio nuomone, stenkitės neneigti parnerio nuomonės, pabrėžkite visas sėkmingas jo mintis, palikykite jame kompetencijos jausmą.

Nesigynčykite.

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2010 m.
  • 12 puslapių (2386 žodžiai)
  • Universitetas
  • Robertas
  • Derybos
    10 - 1 balsai (-ų)
Derybos. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/derybos.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 24 d. 04:09
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo