Derybų etapai


Įvadas. Deryboms svarbių etapų, kuriuos išskiria H. S. Jacobsenas. Pasirengimas deryboms. Pasitikėjimo kūrimas. Bendrų sąlyčio taškų radimas. Derybų atskyrimas nuo sandorio. Pozityvus kritikos priėmimas. Požiūrio keitimas. Dėmesys derybų pozicijai. Atviras ir ryžtingas derėjimasis. Gautos informacijos persakymas. Kitų galios pripažinimas. Idealaus sutarimo pagrindo kūrimas. Laikymasis to, dėl ko susitarta. Deryboms svarbių etapų, kuriuos išskiria Keld Jensen. Derybų užuomazga. Pasirengimas. Derybų įžanga. Argumentavimas. Išsiaiškinkite galimybes. Pasiūlymas jūs lygstatės dėl kainos. Patvirtinimas ir sutarties pasirašymas. Sutarties vykdymas. Svarstyklių lėkštė pratęsti ar nutraukti sutartį. Išvados. Naudota literatūra.

Derybos – tai procesas, todėl ir traktuoti jas reiktų kaip procesą. ( H. S. Jacobsenas 2006) Šiuo metu reiktų numatyti visus derybų etapus, kurie priklauso nuo derybų sudėtingumo, siekiamų tikslų (savanaudiškumo arba abipusiškumo), tačiau bendri principai išlieka visose derybose. H. S. Jacobsenas išskiria 12 deryboms svarbių etapų:

12 deryboms svarbių etapų, kuriuos išskiria H. S. Jacobsenas :

Verta atkreipti dėmesį, kad reikia sutelkti visas pastangas ir kurti pasitikėjimą vienam kitu, dar prieš prasidedant deryboms. Visi derybų dalyviai turi jaustis reikalingi (turi reikšmės ir susodinimas, ir visų pristatymas bei įvardijimas, kas ir ko tikisi iš derybų). Pasitikėjimas didėja ir tikslinant visus neaiškumus, kas, kodėl ir kokiais tikslais dalyvauja, kokia darbotvarke, eiga ir ko galima tikėtis. Aiškiai išdėsčius savo ketinimus ir požiūri į tam tikras problemas, bus kur kas paprasčiau rasti bendrus sąlyčio taškus ir kurti bendrą derybų pagrindą.

Skatinkite kitą derybų šalį pasitikėti jumis ir jūsų atstovaujama organizacija;

Rodykite pasitikėjimą kita derybų šalimi. (Aistė Mažeikienė, Kęstutis Peleckis „Verslo derybos“, 2011).

Bendra pozicija, kuria tūrėtų prasidėti kiekvienos derybos, reiškia, kad turi būti apibrėžti derybų tikslai ir nustatyti derėjimosi principai, dėl kurių abi šalys sutinka. Jei bendru momentu nustatant tikslus ir principinius dalykus nėra, reikia ieškoti kitų sąlyčio taškų, kuriuose abiejų derybų šalių nuomonės sutaptų. Susitarimą greičiausiai galima rasti, jei norima susitarti (t.y. greičiau baigti derybas ir pradėti darbus), todėl sutampant skoniams dėl derėjimosi patalpos, svarbu, kad derybos prasidėtų nuo sutarimų (Jacobsen 2006) – bendra nuomone kuriuo nors klausimu gali iš esmės pakeisti derybų eigą, o tada tokių nuomonių gali atsirasti ir daugiau. Svarbu bendrumą išlaikyti ir akcentuoti iki derybų pabaigos, kadangi būtent jis užtikrins sutarimo įgyvendinimą. Derybų tikslams ir uždaviniams, interesų ir pozicijų nagrinėjimams reikia:

Jeigu derybų objektas yra tarpusavyje susijusios problemos, nevertėtų laikytis išankstinio nusistatymo, ko šiomis derybomis siekiame, - gali būti, kad įmanomi visai nauji, kūrybiški sprendimai. Kai sugebėsime atskirti idėjų paiešką nuo iš anksto užsibrėžto tikslo, atsiras erdves visiškai naujiems sprendimams. Kūrybiškų sprendimų paieška, turi būti aiškiai įvardyta, kad į ją aktyviai įsitrauktų abi derybų šalys ir pajusti minties laisvę, nes tik po šio etapo renkamas ir įvertinamas labiausiai priimtinas sprendimas.Norint surasti tinkamą sprendimo variantą reikia:

  • Verslas Referatas
  • Microsoft Word 33 KB
  • 2016 m.
  • 13 puslapių (2298 žodžiai)
  • Kristina
  • Derybų etapai
    10 - 3 balsai (-ų)
Derybų etapai. (2014 m. Balandžio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/derybu-etapai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 08:34
×