Derybų vadovas


Pasirengimas deryboms. Žinios ir galia. Aukštam pastatui reikia gilių pamatų. Kiek esate pasiruošę? Sumažinkite savo netikrumą. Įsivaizduokite save oponento padėtyje. Aplinkos kontrolė. Kodėl vieta yra svarbu? ,,Namų aikštė“. Mokykitės iš savo patirties. Būkite apdairūs, kai jus spaudžia laikas. Būkite racionalūs. Kaip dirbti su atmintinėmis. Pirkėjo atmintinė. Etapas. Parengiami užklausimai. Etapas. Pradiniai siūlymai rengiamasi deryboms. Etapas. Strategija. Pavyzdys, kaip ji galėtų atrodyti. Pardavėjo atmintinė. Etapas. Pagrindinių prielaidų analizė. Etapas. Pasirinkite būsimo siūlymo pateikimo strategiją. Etapas. Rengiamas pasiūlymas. Būkite racionalus.

Čia kalbama ne apie anglies dvideginio išsiskyrimą, bet apie derybų vietą ir aplinką. Tik nedaugelis žmonių nuodugniai apsvarsto derybų vietą. Oponentui pakvietus derėtis pas save, daugelis su tuo sutinka. Tačiau pati derybų vieta jau yra svarbi įžanginė dalis.

Kuo žemesnę vietą užimate hierarchijoje, tuo svarbesni yra alternatyvūs aspektai, tarp jų ir psichologinis nusiteikimas, kad netinkama vieta gali veikti jūsų nenaudai. Jeigu dėl darbo užmokesčio kalbatės viršininko kabinete, atkreipkite dėmesį į savo padėtį vadovo atžvilgiu. Venkite tos kėdės arba pozicijos, kurioje pprastai išklausote nurodymų ar instrukcijų. Jeigu yra pokalbių zona arba minkštasis kampelis, derybas pamėginkite perkelti ten. Jei jūsų vadovas prie darbo stalo ir keltis nenusiteikęs, galima padaryti keletą dalykų.

Galite likti sėdėti, kol pristatote savo pageidavimą. Deryboms įsibegėjus, galite rasti dingstį atsistoti ir tęsti pokalbį. Pavyzdžiui, nuo kito stalo paimti kavinuką, ką nors nubraižyti lentoje, arba jei savo dokumentus ar aplanką palikote prie durų, pasiimkite juos.

Patraukite kėdę iš tos vietos, kur viršininkas paprastai jums duoda nurodymus ir pastatykite kuo arčiau prie jo stalo. Taip praneškite, kad šis dialogas skiriasi nuo tų, kai viršininkas jums duoda užduotį.

Sudarant derybų komandą, reikia apgalvoti kaip žmones susodinsite prie derybų stalo. Jeigu galima, sėdėkite greta savo ekspertų. Jeigu esate trise, derybų vadovas turi sėdėti per vidurį, kad galėtų bendrauti su savo padėjėjais. Sėdėkite priešais oponentą. Įtakos elgsenai susirinkimo metu gali turėti konferencijų stalo forma. Kuo švelnesnės formos, tuo lengviau vesti derybas.

Kartais gali tekti susidurti su derybomis, kai oponentas sąmoningai pasirenka patalpas, kurios sukeltų oponentui įtampą. Gali būti , kad patalpoje bus labai karšta arba šalta, saulė švies jums į akis arba bus skirta labai mažai vietos prie stalo. Gali būti sterili aplinka, tuščias stalas, kėdės nepatogios ar net žemesnės už oponento.

Baigę derėtis, skirkite laiko peržvelgti sprendimus ir naudokitės jais rengdamiesi kitiems etapams. Be abejo, aptiksite klaidų, kurių lengvai būtumėte galėję išvengti, jei tik būtumėte skyręs daugiau laiko ir dėmesio paruošiamąjam darbui.

Analizuodami derybas geriau suvoksite, kaip veikiate jūs ir oponentas. Pastebėsite, kokie ženklai ir manevrai sutinkami palankiai. Įžvelgsite, kaip ir kodėl tam tikros priemonės tarsi blokuoja derybas ir griauna bendravimą bei santykius. Tokio elgesio ateityje turėtume vengti.

Derybų vertinimas yra puikus metodas tobulinti gebėjimus. Tiesiog įpraskite skirti laiko svarbias derybas vėliau neskubėdami išanalizuoti.

Dėja , nagrinėti baigtas derybas nėra įpratžsta. Taigi derybininkai ir jų įmonės užmiršta pasinaudoti kovos lauke įgyta patirtimi.

Įeinate pas viršininką ir šis iškart praneša jums galįs skirti 20 minučių susitarti dėl papildomų išteklių jūsų skyriui. Jūs planavote kalbėtis 2 valandas, todėl, žinoma, jaučiatės labai nustebęs ir spaudžiamas.

Jei vis dėlto tenka derėtis, alternatyva būtų nepriimti jokių sprendimų. Niekas kitas negali priversti jūsų apsispręsti . Taigi derybose klausykitės, pasižymėkite pastabas, o vėliau visa tai panaudokite rengdamasis kitam susitikimui.

Pasirenkite psichologiškai tam emociniam poveikiui, kurį galite patirti derybose. Tai padidins jūsų ,, streso slenkstį“ ir gebėjimą elgtis racionaliai bei priimti protingus sprendimus.

  • Vadyba Namų darbas
  • Microsoft Word 83 KB
  • 2014 m.
  • 17 puslapių (3287 žodžiai)
  • Universitetas
  • Greta
  • Derybų vadovas
    10 - 4 balsai (-ų)
Derybų vadovas. (2014 m. Kovo 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/derybu-vadovas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 02:32
×