Dešimtos klasės chemijos kurso konspektas


Nemetalai. Fizikinės savybės Trapūs Blogai praleidžia el. Vandenilis. Molekulinė formulė. Halogenai. F2 – gelsvos. Via grupė. Deguonis. O, S, Se, Te, Po yra VIA grupėje, nes turi 6 elektronus išoriniame sluoksnyje. Siera. Fizikinės savybės Kieta Trapi Geltona Vandenyje netirpsta Blogai praleidžia el. Azotas. Amoniakas. Fizikinės savybės Bespalvės Aitraus kvapo Lengvesnės už orą dujos Gerai tirpsta vandenyje. Azoto rūgštis. Fizikinės savybės Vienbazė Deguoninė Reaguoja su bazėmis Laki Stiprus elektrolitas Stiprus oksidatorius. Fosforas. Fosfitai ir apatitai – svarbiausi mineralai. Anglis. Alotropinės atmainos Deimantas Grafitas Fulerenas Grafenas Karlinas. Silicis. Oksidai ir rūgštis. Oksidų fizikinės savybės Pilkos spalvos Kieti Trapūs Metalinio blizgesio Puslaidininkai. Angliavandeniliai. Tai junginiai, sudaryti iš anglies ir vandenilio. Alkanų cheminės savybės. Inertiškumas Alkanai įprastomis sąlygomis nereaguoja su Br. Alkanų izomerai. Organinės chemijos reiškinys.

Fizikinės savybės: Trapūs; Blogai praleidžia el.srovę; Agregatinės būdenos – dujos, skysta ir kieta; Aktyviausias nemetalas – F(fluoras); Reakcijų metu nemetalai prisijungia elektronus ir virsta anijonais.

Cheminės savybės: Reaguoja su metalais ir sudaro joninius junginius; Reaguoja su vandeniliu ir sudaro kovalentinius junginius.

Molekulinė formulė - H2 Atomo el. Formulė – H Molekulės el. Formulė – H H Molekulės struktūrinė formulė – H-H.

Fizikinės savybės: Dujos Bespalvės Bekvapės Lengvesnės už orą Blogai tirpsta vandenyje Sunkiai suskystinamos dujos.

F2 – gelsvos dujos CL2 – geltonai žalios dujos Br2 – raudonai rudas skystis I2 – juodai violetinė kieta medžiaga.

Halogenų atominiam skaičiui didėjant grupėje, spalva intensyvėja, lydymosi ir virimo temp. didėja ir dujinė per slysta tampa kieta būsena.

Cheminės savybės: Halogenai reaguoja su metalais ir sudaro halogenidus; Halogenai reaguoja su vandeniliu; Halogenai reaguoja su H20; Aktyvesni halogenai išstumia mažiau aktyvius halogenus iš druskų.

Deguonis turi dvi alotropines atmainas: O2 ir O3.

Fizikinės savybės: Dujos Bespalvės Bekvapės Sunkėsnės už orą Blogai tirpsta vandenyje Skystas deguonis yra šviesiai žydros spalvos.

Cheminės savybės: Palaiko degimą Reaguoja su neutralais (išskyrus He, Ne, Ar) Reaguoja su metalais.

Fizikinės savybės: Kieta Trapi Geltona Vandenyje netirpsta Blogai praleidžia el. srovę ir šilumą Sudaro alotropines atmainas (alfa, beta ir plastiškoji).

Panaudojimas: Žemės ūkyje Sieros rūgšties gamyboje Gumos gavimas Degtukų gamyba Odos susirgimų gydymas.

  • Chemija Skaidrės
  • MS PowerPoint 75 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (309 žodžiai)
  • Gabriele
  • Dešimtos klasės chemijos kurso konspektas
    10 - 9 balsai (-ų)
Dešimtos klasės chemijos kurso konspektas. (2015 m. Gegužės 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/desimtos-klases-chemijos-kurso-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 02:58
×