Dėstytojai


Minija tamosiunaite. Danguolė janickienė. Geras destytojas. Blogas destytojas. Geras destitojas. "diskrečiųjų struktūrų namų darbas".

Kuo geras dėstytojas skiriasi nuo gero mokytojo? Geriausias dėstytojas. Blogiausias dėstytojas. Ką blogas dėstytojas galėtų daryti geriau. Pagrindis gero mokytojo bruožas, mano nuomone, tai meilė vaikams, o dėstytojo jausmai studentams gali būti visai neutralūs. Mokyklos programa nėra sunki, todėl beveik neimanoma mokinančiam žmogui blogai joje išmanyti. Todėl, geras mokytojas, tai tas mokytojas, kuris sugeba sudominti mikinius savo dalyku ir aiškiai išdėsto medžiagą, o ne tas kuris tiesiog dešimtukui išmoko vieną iš mokyklos programos dalykų.

Kuo geras dėstytojas skiriasi nuo gero mokytojo? Dėstytojo sąntykiai su studentais mažiau reikšmingi, bet dalyko žinios daug svarbesnės. Geras dėstytojas turi būti savo dalyko ekspertu, domėtis naujovėmis savo dalyko srityje. Dėstytojui visai ne būtina būti geru psichologu, ir galvoti apie studentų asmeninį gyvenimą, o mokytojui šios savybės yra būtinos. Mokytojas (ypač jaunesnių klasių) turi žinoti vaiko interesus ir pažinti jo šeimą. Todėl, mokytojas žmogaus gyvenime palieka daug didesnį pėdsaką, nei dėstytojas. Geras mokytojas turi pastebėti ir išvystyti mokinio gabumus, jis turi skatinti ir nukreipti mokinio iniciatyvą reikiama kriptimi. Po mokyklos į aukštąją (ar aukštesniąją) mokyklą ateina jau gana susiformavę, ir žinantys ko nori žmonės. Jie jau turi savo tikslus ir juos jau visai ne būtina stengtis sudominti dėstomu dalyku. Nes jie jau padarė savo pasirinkimą. O dėstytojai, tiesiog privalo aiškiai dėstyti medžiagą ir objektyviai vertinti žinias, neatsižvelgiant į nieką daugiau.

Geriausias dėstytojas, kuris man dėstė, tai diskrečiųjų struktūrų dėstytoja minija tamošiūnaitė. Ji labai gerai išmano savo dėstomą dalyką. Gali atsakyti į klausimus išeinančius už programos ribų. Labai įdomiai dėsto paskaitas, sudomindama studentus savo dalyku. Gali individualiai paaiškinti nesuprastą medžiagą ir atsakyti į kilusius klausimus. Apskritai domisi tuo, ant kiek studentai viską suprato. Prieinamai ir aiškiai išdėsto dalyką, užtenka dalyvauti visose paskaitose, kad neblogai išlaikyti koliokviumą ar egzaminą. Be to internete pateikia gerą konspektą, tad paskaitų metu nereikia visko rašytis. Jos vertinimo sistema atitinka universiteto reikalavimus, ir yra objektyvi. Dėstytoja labai prieinamai parodo ryšį tarp savo dėstomo dalyko ir kitų mokslų, pateikia įdomių pavizdžių. Į paskaitas ateina geros nuotaikos.

Blogiausias dėstytojas, mano nuomone, kuris man dėstė buvo informatikos dėstytoja danguolė janickienė. Tai ne kompetitingas savo dėstomo dalyko srityje žmogus. Jos dėstyme nėra sistemos. Reikalaujama mintinai išmokti daugybę faktų, nors dėl kaikurių iš jų galima būtų ginčitis.

  • Microsoft Word 7 KB
  • 2012 m.
  • 3 puslapiai (620 žodžiai)
  • Mokykla
  • Dėstytojai
    10 - 3 balsai (-ų)
Dėstytojai. (2011 m. Birželio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/destytojai.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 01 d. 06:40
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo