Detalės brėžinio analizė konstrukciniai bei technologiniai ypatumai


Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakultetas. Atlieku detalės brėžinio analizę (konstrukciniai bei technologiniai ypatumaiRuošinio medžiagos fizinių, cheminių bei mechaninių savybių apibūdinimas. Parenku užlaidas ir nustatau ruošinio matmenis. Ruošinio tipo parinkimas vienetinei gamybai ir jo pagrindimas. Paskaičiuoju ruošinio medžiagos panaudojimo koeficientą. Parenku ir aprašau ruošiniui pagaminti reikalingą įrangą. Parenku ruošinio tipą liejinį stambiaserijinei gamybai ir jį pagrindžiu. Parenku užlaidas, nuolydžius ir suprojektuoju ruošinį. Užlaidos ir kalviški užleidimai. Kaltinio matmenys ir jų leidžiami nuokrypiai. Išvados.


Įvorės paskirtis užspaudimo ašelės tvirtinimas. Įvorės naudojamos įtvirtinti sukimosi kūnams kurie juose sukasi, užsandarinimams ir t.t. Kad pagaminti įvorę bus naudojamas lietas ruošinys iš plieno-45. Ruošiniui pagaminti bus taikomas išcentrinis liejimo metodas taikomas sukimosi formos kūnams lieti. Tokiu liejimo būdu pasiekiamas IT14-IT13 tikslumo kvalitetai ir paviršiais šiurkštumas Rz 160µm. Liejimo forma atlaiko iki 3000 liejinių.

Valcuotas plienas mašinų pramonėje sudaro apie 40% viso naudojamo metalo. Valcuoti

1. Nutekinam ∅88 mm, per visą ruošinio ilgį. Pirmu praėjimu- rupiai, antru- glotniai.

2. Nutekinam ∅56 mm, l = 17 mm. Pirmais penkiais praėjimais- rupiai ir šeštu- glotniai.

3. Nutekinam ∅56 mm, l = 43 mm. Pirmais penkiais praėjimais- rupiai ir šeštu- glotniai.

5. Gręžiam skylę išilgai ašies per visa detalės ilgį iki ∅38 mm. Pirmu gręžimu išgręžiama ∅14mm skylę, antru gręžimu išgręžiama ∅22mm skylę. Trečiu praėjimu gylinam iki ∅38mm.

plienas, kuriame yra iki 0,65% anglies ir nuo 2% iki 5,0% legiruojančių elementų;

Atlikęs gamybos paruošimo namų darbą, galiu teigti, jog mano detalės apdirbimas, apdirbant standartinio profilio ruošinį yra neekonomiškas. Medžiagos panaudojimo koeficientas yra vos 24,19 %. Šis atvejis naudojant standartinio profilio ruošinį gali būti taikomas vienetinėje gamyboje, tačiau stambiaserijinėje gamyboje ekonomiškiau ir patogiau naudoti štampuotą ruošinį. Štampuoto ruošinio medžiagos panaudojimo koeficientas siekia 90,11%. Taip pat šį metodą lengva automatizuoti, jis yra našesnis ir produktyvesnis.

  • Inžinerija Namų darbas
  • Microsoft Word 236 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (997 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rytis
  • Detalės brėžinio analizė konstrukciniai bei technologiniai ypatumai
    10 - 1 balsai (-ų)
Detalės brėžinio analizė konstrukciniai bei technologiniai ypatumai. (2017 m. Spalio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/detales-brezinio-analize-konstrukciniai-bei-technologiniai-ypatumai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 01:04
×