Detalės gamybos technologijos kelias


Detalės gamybos technologijos kelias. Įvadas. Detalės darbo brėžinio analizė, kokybiniai reikalavimai. Metalo žymėjimas kituose standartuose. Technologiškumas. Mažiausias detalės šiurkštumas. Detalės technologiškumo analizė. Ruošinio gamybos būdo parinkimas, žaliavų gavimo galimybės. Gamybos technologijos kelias. Apdirbimo režimų skaičiavimas.


Praėjimu vadinamas kartojamas veiksmas atliekamas tuo pačiu įrankiu ir tais pačiais rėžimais. Praėjimai dar skirstomi į veiksmus ir judesius.

Ruošiniu - medžiagos gabalas, iš kurio vėliau yra formuojama, arba kitaip apdirbama, detalė.

Technologiškumas – tai visuma gaminio konstrukcijos savybių, leidžiančių sutaupyti darbo, medžiagų, laiko ir lėšų sąnaudas techniniam gamybos paruošimui, gamybai, eksploatacijai ir remontui. Detalės konstrukcijai yra keliami šie pagrindiniai technologiškumo reikalavimai:

detalės forma turi būti tokia, kad būtų patogu apdirbti paviršius su pjovimo įrankiais , pastatyti ją apdirbimui ir būtų patogu prieiti su matavimo įrankiais;

užlaidos tokio dydžio, kad būtų pašalinamas kuo mažesnis metalo sluoksnis apdirbant detalę;

Ruošiniu vadinamas pusfabrikatis arba paruoštas medžiagos gabalas, iš kurio gaminama detalė. Mašinų gamyboje naudojami lieti, kalti, štampuoti, kombinuoti ir valcuoti ruošiniai. Atsižvelgdami į užsakytą detalių kiekį, 92 detalės per metus, teigiame, kad gamyba yra serijinė. Detalės skerspjūvis yra stačiakampio kvadrato formos, jos matmenys 40x40mm, o ilgis 45mm. Pasirenkame stačiakampį, plokščią strypą 50,8x152,4mm, kurį pirksime. Strypas, parenkamas didesnis, paliekant medžiagos užlaidoms. Kadangi daugumoje įmonių naudojamos juostinės pjovimo staklės, kurios puikiai tinka pjaustyti strypams, tai įmonėje pjaustysime strypą į reikiamo dydžio smulkius ruošinius. Gaminti gatavus ruošinius iškarto patiems ekonomiškai nenaudinga, dėl nedidelio detalių kiekio ir brangios, ruošinių gamybos, įrangos kainos.

Strypinis ruošinys bus perkamas iš įmonės „Online Metals.com“, kuri užsiima internetine prekyba. Vieno perkamo strypo ilgis bus 182,88cm. Svoris 21,858kg/m. Strypo kaina 636.79 Eur. Vieno ruošinio svoris 0,3643kg

Apskaičiuojame koks medžagos kiekis bus panaudotas. Vieno ruošinio svoris 0,3643kg, o detaės svoris 0,112 kg. Taigi iš vieno ruošinio liks:

01 Rupiai frezuoti 1 paviršių iki 51mm paliekant užlaidą glotniam apdirbimui.

02 Rupiai frezuoti 2 paviršių iki 45,4mm paliekant užlaidą glotniam apdirbimui.

03 Rupiai frezuoti 3 paviršių iki 45,4mm paliekant užlaidą glotniam apdirbimui.

04 Rupiai frezuoti 4 paviršių iki 40,8mm paliekant užlaidą glotniam apdirbimui.

Išvada: Kadangi pasirinktos paviršių apdirbimo užlaidos yra didesnės, negu teorinės, parinktos iš žinyno, galima teigti, kad technologinis kelias ir užlaidos yra teisingai pasirinktos. Bus užtikrinamas reikalingų matmenų gavimas ir paviršiaus charakteristikos.

  • Inžinerija Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 73 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2100 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vytautas
  • Detalės gamybos technologijos kelias
    10 - 1 balsai (-ų)
Detalės gamybos technologijos kelias. (2017 m. Rugsėjo 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/detales-gamybos-technologijos-kelias.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 26 d. 01:18
×