Detalių chromavimas


Cheminis chromavimas ir ju medziaga. Chmavimo budai. Medziagos chromavimui. Ko reikia chromavimui.

Detalių chromavimas. Chromas. Chromas tai kietas. Chromo dangos savybės ir jos paskirtis. Elektrolitinis chromas – sidabriškai baltas su melsvu atspalviu. Įrengimai. Detalės galvaniniam padengimui paruošiamos šlifavimo – poliravimo staklėmis. Technologinis procesas. Nepaisant chromo dangų rūšių įvairumo. Detalių paruošimas chromavimui. Detalių paruošimą chromavimui sudaro mechaninis apdirbimas. Chromavimą sudaro Detalių sudėjimas į vonią. Besireguliuojantis elektrolitas. Besireguliuojančio elektrolito sudėtis g/l vandens chromo oksidas (250 g). Chromuotų detalių apdirbimas. Chromuotų detalių apdirbimą sudaro šios operacijos Detalių ir pakabinimo įtaisų plovimas netekančiu. Chromu remontuojamos detalės. Chromavimo būdu remontuojami nudilę velenų kakliukai riedėjimo guolių žiedams. Kaip vyksta chromavimas.

Elektrolitinis chromas – sidabriškai baltas su melsvu atspalviu, pasižymi dideliu kietumu (mikrokietumas 400-1000 kg/mm2), turi mažą trinties koeficientą, labai atsparus korozijai ir dilimui. Chromo nuosėdos labai trapios, jas blogai drėkina tepalas. Chromo lydymosi temperatūra 1750-1800 °C. Tankis – 6,9-7,1 g/cm3. Pagal paskirtį chromo dangos skirstomos į atsparias dilimui (kietas) ir apsaugines – dekoratyvines. Dilimui atspariomis dangomis padengiama sudilę detalių paviršiai, taip pat kai reikia padidinti detalių ir įrankių atsparumą dilimui, siekiant pailginti jų darbo amžių. Atsparios dilimui chromo dangos gali būti dviejų rūšių: glotnios ir korytos. Pastarosiomis padengiamos detalės, dirbančios didelių lyginamųjų apkrovų ir ribinės trinties sąlygomis (variklių stūmokliniai žiedai).

Detalės galvaniniam padengimui paruošiamos šlifavimo – poliravimo staklėmis. Detalės chromuojamos voniose. Vonios korpusas yra stačiakampio formos suvirintas bakas, pagamintas iš 4-6 mm storio lakštinio plieno. Korpusas įstatytas į kitą plieninį suvirintą baką, kuris yra gaubtas. Ertmė tarp vonios korpuso ir gaubto pripildyta vandens, kuris skirtas elektrolitui vienodai šildyti ir jo temperatūrai palaikyti nustatytose ribose. Gaubte esantis vanduo šildomas garais arba elektra. Cheminio ir elektrocheminio dekapiravimo (ėsdinimo) vonios gaminamos suvirintos iš 3-4 mm storio lakštinio plieno ir vidus išklojamas vulkanizuota guma. Elektrocheminio dekapiravimo vonios nuo cheminio dekapiravimo vonių skiriasi tuo, kad jose yra anodiniai ir katodiniai strypai. Cheminio ir elektrocheminio nuriebalinimo šarmų tirpaluose vonios tai pat daromos suvirintos iš lakštinio plieno, jų nereikia iškloti.

  • Medžiagų mokslas Skaidrės
  • MS PowerPoint 494 KB
  • 2014 m.
  • 12 puslapių (714 žodžiai)
  • Andrelis
  • Detalių chromavimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Detalių chromavimas. (2014 m. Lapkričio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/detaliu-chromavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 16:00
×