Detalių sujungimo technologijos


Suvirinimas aukšto dažnio srove. Akustinės diagnostikos metodas. Ultragarsiniai kontrolės metodai. Litavimas neutraliose dujose. Litavimas vakuuminėse krosnyse.


Detalės, konstrukcijos ar jų dalys suvirinamos suartinus jų paviršius tiek, kad tarp atomų pradėtų veikti sukibimo jėgos.

Suvirinimo lankas yra ilgai trunkantis elektros išlydis įvairių medžiagų jonizuotose dujose bei garuose tarp elektrodų (laidininkų), prie kurių prijungta įtampa.

Atsižvelgiant į tai, kokioje aplinkoje vyksta lankinis išlydis, lankai skirstomi į:

Glaistytasis elektrodas – lydusis elektrodas, skirtas lankiniam suvirinimui, kurio paviršius padengtas glaistu.

Paruoštos suvirinimui detalės padedamos tarp dviejų ašiškai pastatytų puansonų. Puansoną sudaro darbinė iškyša ir atraminė dalis. Puansono spaudžiamas metalas teka į šalis, suardomas oksidų sluoksnis, atsiranda metalinės jungties židiniai. Kol deformacija nepasiekia tam tikros ribinės reikšmės, sujungimo stiprumas lygus 0.

Sujungimo susidarymo procesas yra toks: teršalais, oksidais padengtas paviršius susodinimo metu plastiškai deformuojamas. Pradinis kontakto plotas išsiplečia. Metalui plastiškai tekant į šalis, oksidų ir teršalų plėvelės sutrūkinėja į fragmentus. Atsivėrę švaraus metalo ploteliai teršalais nebepasidengia, nes yra iš visų pusių uždari ir nebekontaktuoja su aplinkos atmosfera.

Plyšių atsiradimas paviršiaus teršalų ir oksidų sluoksnyje būtinas, tačiau to nepakanka metalo suvirinimui. Išorinis spaudimas į tuos plyšelius turi įspausti švarų metalą ir tik susilietus abiejų paviršių švariam metalui, susidarys sukibimo židiniai.

Mažaangliai plienai iki 6-8mm storio suvirinami be briaunų nusklembimo, tačiau sunaudojama elektros energijos ir pridėtinių medžiagų.

Sujungiami gausiai legiruotieji plienai, aliuminis, titanas, nikelis ir jų lydiniai, sunkiai lydūs metalai.

Kaitinant suvirinamas briaunas, 30-60mm atstumu nuo vamzdžio ruošinio briaunų suartėjimo taško, prispaudžiami aukšto dažnio elektros energiją perduodantys kontaktai. Suvirinimo metu vamzdžiai slenkant kontaktui slysta metalo paviršiumi, visą laiką išlaikydami pastovų atstumą nuo briaunų suartėjimo taško.

Privalumai: suvirinimo procesą lengva mechanizuoti ir automatizuoti. Suvirinami ne tik vamzdžiai, pagaminti iš mažaanglių plienų, bet ir nerūdijančių plienų ir aliuminių;

Sprogimo metu virinamas metalas trenkiasi į pagrindinį – vyksta suvirinimas. Sujungiami vamzdžiai, įvairiais metalais dengiamos detalės.

Galima suvirinti labai mažų storių detales ir sunkiai prieinamose vietose;

Atitinkamo metodo parinkimui yra keliami konkretūs praktiniai reikalavimai ir priklauso nuo:

Akustinė diagnostika (AE) – tampriųjų bangų generavimas kietuosiuose kūnuose juos deformuojant.

AE galima laikyti atsitiktiniu impulsiniu procesu, kuris AE impulsui pereinant per matavimo traktą nuo jo atsiradimo vietos iki matavimo keitiklio išėjimo, virsta tolydiniu signalu.

galima aptikti AE šaltinius, nustatyti jų koordinates ir juos sekti, taip pat nustatyti defekto didėjimo greitį, kad būtų galima nutraukti bandymus ir gaminys nebūtų sunaikintas.

Defektoskopų jautrumas reguliuojamas plačiose ribose ir užtikrina, kad defektai bus aptikti zonoje, kurios ekvivalentinis skersmuo yra 2-3mm2.

Prietaisų mirties zona, dirbant su papildomais indikatoriais, yra ne daugiau kaip 8mm ieškikliams, kurių prizmės kampas 30° ir 40°, ir 3mm tiems ieškikliams, kurių prizmės kampas 50°.

  • Microsoft Word 27 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2678 žodžiai)
  • Universitetas
  • Urtukaas
  • Detalių sujungimo technologijos
    10 - 3 balsai (-ų)
Detalių sujungimo technologijos. (2019 m. Spalio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/detaliu-sujungimo-technologijos.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 27 d. 00:28
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo