Devalvacija ir revalvacija


Įvadas. Devalvacija. Pagrindiniai veiksniai, kurie lemia devalvavimą. Argumentai už ir prieš devalvaciją. Devalvacijos padariniai trumpuoju ir ilguoju laikotarpiu. Devalvacijos pasekmės. Gandų įtaka visuomenei. Realūs devalvacijos pavyzdžiai. Revalvacija. Šalies valiutos revalvacijos pasekmės. Kinijos pavyzdys. Išvados. Naudota literatūra.

Šiuolaikiniame pasaulyje finansų sektorius yra nepaprastai reikšminga pasaulio ūkio dalis. Kalbant apie paskutinius keliasdešimt metų galime teigti, kad šiame sektoriuje įvyko dideli ir reikšmingi pokyčiai, kurie turėjo įtakos tarptautinėje finansų ir valiutų santykių sferoje. Valiutos kursas yra svarbus tarptautinės valiutų sistemos elementas ir jo kitimas keičia šalies prekybos sąlygas.

Valiutos kursas daro tiesioginę įtaką turto, prekių ir paslaugų įkainojimui, o tuo pačiu ir gamybos išteklių paskirstymui ekonomikoje. Kiekviena šalis turi savo valiutą, o tai turi įtakos tarptautiniam bendradarbiavimui, konkurencinėms kainoms ir politikai. Visi pasaulio bankai atlieka pinigines operacijas perkant ir parduodant užsienio šalies valiutą bei tuo pačiu metu rizikuoja prarasti arba išlošti dėl valiutų kursų kitimo skirtumų. Jeigu šalis turi pastovų mokėjimų balanso deficitą, tai ji priversta devalvuoti savo valiutą. O jeigu yra nuolatinis mokėjimų balansų perteklius, tai ji gali revalvuoti savo valiutą, nes jos paklausa tarptautinėje valiutų rinkoje viršija pasiūlą.

Mūsų darbo tikslas - aptarti ir paaiškinti kas yra devalvacija ir revalvacija, kaip ji gali paveikti valstybių ekonomiką ir viską iliustruoti realių scenarijų analize.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 258 KB
  • 2014 m.
  • 13 puslapių (3060 žodžiai)
  • Ieva
  • Devalvacija ir revalvacija
    10 - 2 balsai (-ų)
Devalvacija ir revalvacija. (2014 m. Vasario 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/devalvacija-ir-revalvacija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 15:32
×