Deviacija referatas


Įvadas. Deviacija ir jos samprata. Funkcijos ir pasėkmės. Deviacijos priežasčių aiškinimai. Deviacija kaip procesas ir jo etapai. Socialinė kontrolė. Išvados. Kryžiažodis. Naudota literatūra.

Deviacijos išraiška - deviantinis elgesys, kuris pasireiškia grubiu kultūrinių normų pažeidimu. Gali būti nagrinėjamas dviem požiūriais:Tai žmogaus elgesys, neatitinkantis oficialiai arba faktiškai nusistovėjusių moralės normų (pvz nuoroda internete „Porelė“). Senovėje atsiradęs, būdingas visuomenei socialinis elgesys.

Deviantai – tai žmonės, kurie atsisako gyventi pagal daugumos nustatytas normas. Tai keistuoliai, atsiskyrėliai, prostitutės, pamišėliai , nusikaltėliai, pankai, valkatos ir t.t. ( pvz nuorodos internete „Subkultūros“ ir „SKET“)

Neigiamas deviacijos pasekmes, vadindintume jas disfunkcijomis, ir teigiamas, vadindintume jas funkcijomis.

Tolerancijos (kuomet demokratinėje visuomenėje išreiškiama pagarba žmogaus teisėms). Reikia toleruoti šalia gyvenantį narkomaną, sergantį AIDS arba ŽIV, kaimyną/ę alkocholiną arba prostitutę.

Draudimo (totalitarinėse visuomenėse įvedami draudimai).

Išorinė socialinė kontrolė užtikrinama visuose visuomenės lygiuose ir srityse specialiais kontrolės mechanizmais, kurių funkcionavimą užtikrina tam tikros institucijos. Tai - valstybės Konstitucija, kurioje pažymėti bendrieji socialinės kontrolės principai, valstybės teisinė sistema, įvairių institucijų, organizacijų veiklos taisyklės ir nuostatai, mokinio taisyklės, pareigybinės instrukcijos, ir t.t.

Socialinė kontrolė turi savo būdus ir priemones: tai įspėjimai ar papeikimai, fizinė prievarta. Savo paskirtį atlieka specialios institucijos: vidaus reikalų ministerija, teismas, valstybės kontrolė ir t.t.ekonominis spaudimas pirminės grupės spaudimas (pajuoka, pašaipa ar apkalbos) asmens pasmerkimas nuolatinei gėdai, ištrėmimas iš savo būrio.Socialinė kontrolė gali būti grindžiama apgavikiškomis pretenzijomis (ypač vaikų ir paauglių grupėse).

Socialinė kontrolė apibrėžiama normomis. Normos - tai nurodymai, reikalavimai, pageidavimai ir laukimas tinkamo elgesio priimtino visuomenei. Jų rūšys: formalios, užrašytos, aiškiai suformuotos numatančios bausmes, kelių eismo taisykles, bei neformalios, jos dažniausiai nėra aiškiai surašytos, tačiau suprantamos.

Nesilaikantiems nustatytų normų įvedamos sankcijos.

  • Microsoft Word 25 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1571 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vikuteaaaa
  • Deviacija referatas
    10 - 7 balsai (-ų)
Deviacija referatas. (2015 m. Spalio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/deviacija-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 13:50
×