Deviacija skaidrės


Deviacija esmė, priežastys ir pasekmės. Sociologijos tyrimo objekto raiška. Klausimai. Deviacijos sampratos problema. Nusikalstamos veikos ir jos įvertinimo santykis. Deviacijos sampratos problema. Deviacijos turinio sandara. Nusikaltimo ir deviacijos priežasčių aiškinimo teorijos. Psichologiniai aiškinimai. Sociologinės nusikaltimo ir deviacijos teorijos. Funkcionalizmo teorijos. Siekiai ir atlygiai. Subkultūrų aiškinimas. Etikečių klijavimo teorija. Deviacijos funkcijos. Deviacijos pasekmės. Deviacija kaip procesas. Nusikalstamumas ir deviacija. Deviacijos socialinė kontrolė.

Deviacijos supratimas Deviacijos turinio sandara Nusikaltimo ir deviacijos priežasčių aiškinimo teorijos Deviacijos funkcijos Deviacijos pasekmės Nusikalstamumas ir deviacija.

Deviantai yra asmenys, atsisakantys gyventi pagal taisykles, kurių laikosi dauguma mūsų. - tai narkomanai, nusikaltėliai, valkatos bei nevykėliai, neatitinkantys visuotinio priimtinumo standartų. Deviaciją galima apibrėžti kaip nekonformistiškumą konkrečių socialinių normų atžvilgiu, kai šioms normoms pritaria nemaža dalis bendruomenės ar visuomenės narių.

Tačiau yra visai ne taip kaip atrodo. Sociologija skatina pažvelgti už akivaizdumo ribų. - Hacer ir craker sąvokos. Ar veikla ar gebėjimai? Devianto sampratą iš tiesų nelengva apibrėžti, o deviacijos ir nusikaltimo ryšys nėra paprastas ir tiesioginis.

Žmogaus socialinį gyvenimą valdo taisyklės ir normos. Gyvenimas pavirstų chaosu, jei nesilaikytume taisyklių,nustatančių mūsų elgseną. Pradėdami tirti deviacinę elgseną turime pasidomėti, kurių taisyklių žmonės laikosi, o kurias pažeidžia. Niekas nelaužo visų taisyklių, bet taip pat nėra nė vieno individo, kuris visoms paklustų. - mes nustatome taisykles, mes jas ir pažeidžiame.

Nusikaltimų ir deviacijų tyrimai yra viena labiausiai intriguojančių, bet sudėtingų sociologijos sričių. Ji mus moko, kad niekas nėra normalus taip, kaip gal norėtume manyti. Ši sociologijos sritis taip pat padeda įsitikinti, kad supratus, kodėl būtent šitaip, o ne kitaip veikė žmonės, kurių elgsena galėjo atrodyti nesuvokiama ar svetima, šiuose žmonėse galima įžvelgti racionalias būtybes.

Deviacija ir nusikaltimas nėra sinonimai, nors daugeliu atvejų iš dalies sutampa: - nusikaltimas susijęs tik su įstatymą pažeidžiančiu nekonformistiniu žmonių elgesiu.

  • Sociologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 696 KB
  • 2016 m.
  • 21 puslapis (855 žodžiai)
  • Algimantas
  • Deviacija skaidrės
    10 - 8 balsai (-ų)
Deviacija skaidrės. (2015 m. Sausio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/deviacija-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 00:55
×