Dezinfekacija ir sterilizacija


Dezinfekcija ir sterilizacija. Darbo įrankių paruošimas dezinfekcijai ir sterilizacijai. Tikslas. Rekomenduojama sterilizacijos temperatūra ir laikas ( įsk. įšilimo ir atvėsimo laiką). Autoklave. Karšto oro sterilizatoriuje. Reikalavimai įsigyjant dezinfekcines medžiagas. Pagrindiniai dezinfektantų psirinkimo aspektai.


Darbuotojas teikiantis manikiūro pedikiūro paslaugas turi turėti tiek instrumentų, kad būtų galima tinkamai juos išvalyti, dezinfekuoti bei sterilizuoti ar kitais būdais efektyviai pašalinti kenksmingumą. Veiksminga apsauga nuo ligas sukeliančių mikroorganizmų ir virusų pernešimo manikiūro, pedikiūro instrumentais – nuoseklus instrumentų nukenksminimas. Pagal higienos reikalavimus visi instrumentai turi būti sterilizuojami karšto oro sterilizatoriuje arba autoklave, jei yra pakankamai atsparūs karščiui. Kiti instrumentai turi būti dezinfekuojami. Naujus instrumentus, kuriuos reikia sterilizuoti, nebūtina dezinfekuoti, o tik išplauti ir sterilizuoti.

Jei paslaugos metu gali būti pažeista kliento oda, turi būti naudojami dezinfekuoti, išvalyti, sterilūs instrumentai ar įrankiai. Valant ir dezinfekuojant instrumentus ir įrankius būtina vadovautis jų gamintojų rekomendacijomis. Valyti ir dezinfekuoti galima tik dezinfekcinėmis medžiagomis ir valikliais, aprobuotais ir leistais naudoti Lietuvoje.

Jeigu instrumentai ir įrankiai neatsparūs cheminėms medžiagoms arba karščiui, gali būti dezinfekuojami baktericidiniame ultravioletinių spindulių įrenginyje (sanitizatoriuje ), prieš tai juos tinkamai išvalius. Instrumentai ir įrankiai , kurių negalima tinkami dezinfekuoti ir sterilizuoti, turi būti vienkartiniai, juos pakartotinai naudoti draudžiama.

Visi daugkartinio naudojimo instrumentai ir jų dalys, kurios procedūrų metu liečiasi su žaizda, kontaktuoja su krauju, injekciniais aparatais ir gleivinėmis (kai gali jas pažeisti), turi būti dezinfekuojami, plaunami, sterilizuojami.

  • Microsoft Word 27 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (906 žodžiai)
  • Gabriele
  • Dezinfekacija ir sterilizacija
    10 - 8 balsai (-ų)
Dezinfekacija ir sterilizacija. (2016 m. Kovo 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/dezinfekacija-ir-sterilizacija.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 09:52
×