Dezoksiribonukleino rūgštis


Fosforo rūgštis. Rugsciu rusys referatas. Azot rugstis.

Dezoksiribonukleino rūgštis (dnr) - nukleino rūgštis, esanti kiekvienoje gyvoje ląstelėje, daugiausia jos branduolyje. Joje (jos azotinių bazių sekoje) yra tripletiniu kodu užkoduota genetinė informacija, kuri perduodama dalijomosi metu naujoms lastelėms, o per lytines ląsteles - individo palikuonims.

Dezoksiribonukleino rūgštis susideda iš dezoksiribonukleotidų turinčių azoto bazes adeniną (a), guaniną (g), citoziną (c) ir timiną (t). Dezoksiribonukleotidai jungiasi į polinukleotidinę grandinę per fosforo rūgšties ikutį tam tikru, kiekvinai individualiai dezoksiribonukleino rūgštiai specifiniu nuoseklumu. Dezoksiribonukleino rūgšties molekulė (išskyrus kai kurių virusų) susidaro iš polinukleotidinių grandinių, susisukusių į spiralę apie bendrą ašį. Šias grandines jungia vandenilinės jungtys, esančios tarp nukleotidų azoto bazių (pastarosios išsidėsčiusios spiralės viduje; jų plokštuma statmena spiralės ašiai). G visada jungiasi tik su c, o a tik su Dnr molekulė yra tokia plona, kad jos neįmanoma pamatyti net per galingiausius optinius mikroskopus. Dnr grandinė – tai dviguba spiralė, kuri yra panaši į susuktas virvines kopėčias su daugybe pakopų. Kiekvienos organizmų rūšies dnr yra specifinė - turi skirtingą azot.

  • Microsoft Word 5 KB
  • 2012 m.
  • 1 puslapis (246 žodžiai)
  • Dezoksiribonukleino rūgštis
    10 - 3 balsai (-ų)
Dezoksiribonukleino rūgštis. (2011 m. Liepos 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/dezoksiribonukleino-rugstis.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 18:01
×