Dialogas ugdymo procese


Dialogas ugdymo procese.

Ugdymas – pagrindinė pedagogikos sąvoka, suprantama kaip „naujos dar nesubrendusios kartos pilnutinis brandinimas, t. y. darymas, kad ji subręstų visais gyvenimo atžvilgiais ir visomis savo žmogiškosios prigimties išgalėmis“. Ugdymas yra labai plačiai tyrinėjamas, bet kiekvienas jį tyrinėja skirtingai. Vieni akcentuoja ugdytojo veiklą, vienkryptį veikimą į ugdytinį, kiti – dvikryptį veikimą. Todėl ugdymas nagrinėjamas lįvairiai – kaip bendravimas, kaip santykiavimas, kaip veikla.

Dialogas yra viena ugdymo proceso dalis.

Dialogas yra vienas populiariausiu benravimo būdų. Dialogo dėka ir pagalba mes galime suprasti vienas kitą. Dialogas yra vienas ugdymo proceso metodų, kuris yra taip pat svarbus kaip supratimas ir kitos ugdymo proceso dalys. Pagrindinė dialogo funkcija yra – tarpusavio supratimas, kuri mes stengiamės išgauti, bendravimo pagalba.

Dialogo dėka yra išryškinamos žmogaus komunikacijos galios , kurios stiprina ir keičia žmogų. Šiuolaikinis dialogas įvedamas į komunikacinį procesą. Ugdomoji dialogo raiška siejama su kalbos kilme, o kalbos kilmė tapatinama su žmogaus kilme.

Kaip žinome Platonas įtvirtino dialogą kaip bandymą prasiskverbti į žmogaus pasamonę ir mano manymu, jis buvo teisus.

  • Microsoft Word 12 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (585 žodžiai)
  • Universitetas
  • Dialogas ugdymo procese
    10 - 3 balsai (-ų)
Dialogas ugdymo procese. (2012 m. Birželio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/dialogas-ugdymo-procese.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 23:34
×