Dicloberl retard ir Airtal lyginamoji analizė


Dicloberl retard ir Airtal lyginamoji analizė Farmokologijos projektas Darbo vadovė. Airtal sudėtis. Pagalbinės medžiagos. AIRTAL išvaizda ir kiekis pakuotėje. Vartojimo būdas. Dicloberl retard sudėtis. Veiklioji medžiaga. Dicloberl retard išvaizda ir kiekis pakuotėje. Vaisto stiprumas. Lyginamoji analizė. Kokia yra pirmo vaisto veiklioji medžiaga medžiagos ? Kokia yra antro vaisto veiklioji medžiaga medžiagos ? Ar pirmo ir antro vaisto veikliosios medžiagos yra skirtingos ar vienodos ? Kokios yra pirmo vaisto pagalbinės medžiagos ? Kokios yra antro vaisto pagalbinės medžiagos ? Kokios lyginamų vaistų pagalbinės medžiagos yra tos pačios. Kokioms ligoms gydyti vartojamas pirmas vaistas nurodyti indikacijas ? Kokioms ligoms gydyti vartojamas antras vaistas jo indikacijos ? Ar yra ligų indikacijų , kurioms gydyti naudojami abu lyginamieji vaistai ? Ar lyginamųjų vaistų veikimo mechanizmas yra vienodas ar skiriasi ? Kokiu atveju negalima vartoti pirmojo vaisto kontraindikacijos ? Kokiu atveju negalima vartoti antrojo vaisto kontraindikacijos ? Ar yra atvejų , kada negalima vartoti nei pirmo , nei antro vaisto kontraindikacijos sutampa ? Koks yra pirmojo vaisto dozavimas vaikams , suaugusiems ir senyviems pacientams ? Dicloberl retard. Koks yra antrojo vaisto dozavimas vaikams , suaugusiems ir senyviems pacientams ? Kokie yra pirmojo vaisto tik dažniausi šalutiniai (= nepageidaujami ) poveikiai ? Kokie yra antrojo vaisto tik dažniausi šalutiniai (= nepageidaujami ) poveikiai ? Kuris vaistas turi akivaizdžiai daugiau šalutinių poveikių ? Ar pirmą vaistą gali vartoti nėščiosios ir maitinančios motinos ? Ar antrą vaistą gali vartoti nėščiosios ir maitinančios motinos.


Lyginamosios analizės objektas yra vaistai Airtal ir Dicloberl retard. Abu vaistai priklauso nesteroidinių vaistų nuo uždegimo ( NVNU) grupei. Raumenų ir skeleto sistemą veikiantys vaistai. Priešuždegiminiai ir priešreumatiniai vaistai.

1. Kokia yra pirmo vaisto veiklioji medžiaga (medžiagos)? Dicloberl retard veiklioji medžiaga yra diklofenako natrio druska.

2. Kokia yra antro vaisto veiklioji medžiaga (medžiagos)? Airtal veiklioji medžiaga yra aceklofenakas.

3. Ar pirmo ir antro vaisto veikliosios medžiagos yra skirtingos ar vienodos? Abiejų vaistų veikliosios medžiagos yra skirtingos.

6. Kokios lyginamų vaistų pagalbinės medžiagos yra tos pačios? Abiejų vaistų pagalbinės medžiagos yra vienodos šios : titano dioksidas.

-  sąnarių ir stuburo degeneracinių ligų (artrozių ir spondiloartritų) metu;

-  sergant minkštųjų audinių uždegiminėmis ligomis (tokiomis kaip miozitas ir mialgija);

9. Ar yra ligų (indikacijų), kurioms gydyti naudojami abu lyginamieji vaistai? Taip yra. Viena jų tai sergant sąnarių ligomis.

10. Ar lyginamųjų vaistų veikimo mechanizmas yra vienodas ar skiriasi? Šiek tiek skiriasi. Dicloberl retard yra netinkamas ligoms, kurioms reikalingas staigus pasveikimas.

12. Kokiu atveju negalima vartoti antrojo vaisto (kontraindikacijos)? Airtal negalima vartoti jeigu yra alergija aceklofenakui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai, paskutiniuosius 3 nėštumo mėnesius. Jeigu buvo sirgta astma, ūminiu rinitu, buvo pasireiškęs odos bėrimas ar kitos alerginės reakcijos, kilusios po aspirino ar kitų nesteroidinių priešuždegiminių vaistų pavartojimo. Jeigu yra / yra buvusi diagnozuota skrandžio ar žarnyno opa ar kraujavimas iš virškinimo trakto. Jeigu kraujuoja ar buvo kraujavimo sutrikimų. Jeigu serga/sirgo sunkia kepenų ar inkstų liga. Jeigu nustatyta širdies liga ir (arba) galvos smegenų kraujagyslių liga pvz., jeigu bvo širdies smūgis, insultas arba buvo atlikta operacija siekiant išvalyti arba šuntuoti užsikimšusias kraujagysles. Jeigu yra arba anksčiau buvo sutrikusi kraujotaka (periferinių arterijų liga).

  • Microsoft Word 36 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1648 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rasa
  • Dicloberl retard ir Airtal lyginamoji analizė
    10 - 5 balsai (-ų)
Dicloberl retard ir Airtal lyginamoji analizė. (2016 m. Kovo 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/dicloberl-retard-ir-airtal-lyginamoji-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 12:03
×