Didelės molekulinės masės medžiagos


Chemijos Špera. Kaip klasifikuojamos dispersinės sistemos pagal dalelių dydį. Koloidinio dispersiškumo. Molekulinio ir joninio dispersiškumo. Kaip gaminami koloidiniai tirpalai. ? Kondensacijos metodu. Dispergavimo metodu. Kondensacijos metodai. Cheminės kondensacijos. Oksidacijos – redukcijos. Fizikinės kondensacijos. Tirpiklio pakeitimo metodas. Dispergavimo metodai. Cheminiam dispergavimui. Elektrolitu – peptizatoriumi. Kas yra elektrokinetinis dzeta - potencialas , kur jis susidaro ir nuo ko priklauso. Kokios yra pagrindinės koloidinių tirpalų gaminimo sąlygos. Elektroforetinis judrumas ir jo nustatymas. Koks yra ryšys tarp dzeta - potencialo ir elektroforezės greičio. Koloidinės dalelės krūvio nustatymas panaudojant filtro popierių. Elektrotermodinaminis potencialas. Kur jis susidaro ir nuo ko priklauso. Zolių senėjimas. Kodėl elektrolitai sukelia koaguliaciją. Koaguliacijos slenksčiu. Elektrolito koaguliacijos galia. Kaip elektrolitai sukelia koaguliaciją. Kritiniu potencialu. Izoelektrinės būsenos. Šulcės Hardžio taisyklė. Vienodo valentingumo jono koaguliacijos galia atvirkščiai proporcinga hidratuoto jono dydžiui. Slaptoji ir matomoji koaguliacija. Nuo ko priklauso koaguliacijos greitis Koaguliacijos greitis. Koaguliacija elektrolitų mišiniais. Koloidų koaguliacija koloidais. Apsauginis stambiamolekulinių medžiagų veikimas. Apsauginiu , arba draudžiamuoju , veikimu. Prigimties , koncentracijos ir nuo apsauginio junginio savybių. Aukso skaičiaus. Kas yra granulė ir micelė. Krūvį nustatančiais jonais. Antijonais arba priešjoniais. Difuzinį sluoksnį. Stabilizuojantis elektrolitas. Suspensijų sedimentacinė analizė suspensijos. Stabilizatoriai gali būti. Elektrolitų jonai. Sedimentacinė analizė. Stokso formulė. Sedimentacijos greitis. Ekvivalentiniais spinduliais. Savaiminė sedimentacija. Emulsijos emulsijos. Dispergavimo būdu. Emulgatoriaus savybių. Emulsijų tipas. Stabilizuotos emulsikliais emulsijos. Emulsijos tipas.


Dispersinės sistemos klasifikuojamos, atsižvelgiant į dispersinės fazės dalelių dydį:

Stambiadispersės sistemos, kur dispersinės fazės dalelės didesnės už 100 nm (10-5 cm).

3. Molekulinio ir joninio dispersiškumo sistemos, kur fazės dalelės mažesnės už 1 nm (10-7 cm). homogeninės – vienalytės, sudarytos iš vienos fazės

Stambiadispersės ir koloidinės sistemos yra heretorogeninės, sudarytos iš dviejų fazių. Stambiadispersinės sistemos vadinamos makroheterogeninėmis. Koloidinės sistemos, kurių dalelės pastebimos tik pro ultramikroskopą, yra mikroheterogeninės.

Gaminant koloidinius tirpalus kondensacijos metodu, molekulinių-joninių sistemų dalelės kondensuojamos iki koloidinių dalelių dydžio, gaminant dispergavimo metodu – stambiadispersinių sistemų dalelės smulkinamos.

KONDENSACIJOS METODAI, paremti cheminėmis reakcijomis, vadinami cheminės kondensacijos metodais.

  • Chemija Šperos
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • Roberta
  • 1 puslapis (3484 žodžiai)
  • Chemijos šperos
  • Microsoft Word 36 KB
  • Didelės molekulinės masės medžiagos
    10 - 6 balsai (-ų)
Didelės molekulinės masės medžiagos. (2015 m. Birželio 13 d.). http://www.mokslobaze.lt/dideles-molekulines-mases-medziagos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 17 d. 21:54