Didelis sergamumas širdies ir kraujagyslių ligomis


Įvadas. Sergamumas širdies ir kraujagyslių ligomis. Pirmieji simptomai. Poveikis svarbiausiems žmogaus organams. Rizikos veiksniai įtakojantys kraujotakos sistemos ligas. Profilaktika. Išvados. Literatūra.

Darbo uždaviniai – 1. Išanalizuoti kokie yra širdies ir kraujagyslių ligų simptomai ir kokius žmogaus organus pažeidžia.

2. Išsiaiškinti kokie yra kraujotakos ligų pagrindiniai rizikos veiksniai ir profilaktika.

Poveikis svarbiausiems žmogaus organams

Neužmiršti pasimatuoti kraujospūdžio širdies ir kraujagyslių ligos klastingiausios ne tik todėl, kad jos vystosi lėtai, o užklumpa staiga, bet ir todėl, kad jas sukelia padidėjęs cholesterolio, cukraus kiekis, įsisenėję žalingi įpročiai, kuriuos pakeisti ne taip ir lengva ir į kurių poveikį dažnai numojama ranka. Tačiau širdis išties jaučia skirtumą dėl kiekvieno sprendimo: surūkyti cigaretę ar ne, išgerti šią vyno taurę ar jos atsisakyti. Pakeisti įpročiai gali turėti itin didelės įtakos. Pavyzdžiui, nustojus rūkyti, rizika susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis per metus sumažėja perpus. Patariama nuolat sekti savo kraujospūdį, kartais moterys įpranta prie per didelio kraujo spaudimo ir nekreipia į jį dėmesio. Tai gali būti itin pavojinga, todėl savo kraujospūdį reikėtų reguliariai pasitikrinti, o jei reikia, imtis priemonių jį mažinti. Antsvoris – vienas rizikos veiksnių, todėl reikėtų stengtis nuolat palaikyti normalų kūno svorį ir stengtis, kad kūno masės indeksas nebūtų aukštas. Ypatingai žalingas liemens srityje pradėjęs kauptis antsvoris.

Stalioraitytė E., Pangonytė D., Blužas J. „Nuo išeminės širdies ligos staiga mirusiųjų miokardo patologija : morfologinės diagnostikos ypatybės“. Kauno medicinos universitetas. Medicina

  • Sveikata Referatas
  • Microsoft Word 42 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2685 žodžiai)
  • Gabija
  • Didelis sergamumas širdies ir kraujagyslių ligomis
    10 - 3 balsai (-ų)
Didelis sergamumas širdies ir kraujagyslių ligomis. (2015 m. Birželio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/didelis-sergamumas-sirdies-ir-kraujagysliu-ligomis.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 15:34
×