Didieji antikos mąstytojai Sokratas Platonas Aristotelis


Aristotelio mokiniai. Antikos filosofija referatas. Aristotelis referatas. Klasikines antikos filosofijos bruozai. Filosofo aristotelio mokiniai. Klasikine antika referatas. Apie meilę nuo antikos iki šių laikų skaidres. Garsus antikos mastytojas. Antikos filosofas euklidas. Filosofija sokratas platonas aristotelis konspektas.

Įvadas. Antika. Filosofija. Antikos filosofija. Sokratas ir jo filosofijos bruožai. Platonas. Platono filosofijos bruožai. Aristotelis. Mokiniai ir komentatoriai. Išvados. Naudota literatūra. Antika - daugiau kaip tūkstantį metų trukęs senovės graikijos ir senovės romos civilizacijos klestėjimo laikotarpis, arba tik senovės roma ir graikija.

.

Filosofija (gr. Philosophia, pažodžiui – išminties meilė, phileo – myliu, sophia – išmintis). Visi mes esame kada nors filosofavę. Dar būdami vaikai. Iš esmės filosofija mums nėra naujiena. Filosofija prasideda klausimais, kuriuos keliame, kai įprastas pasaulis praranda suprantamumą ir tampa problema. Žmogus nuo pat gimimo pasmerktas filosofijai[2].

Antikinėje civilizacijoje būta visko: ir pakilimo ir nuosmukio periodų. Savo apogėjų ji buvo pasiekusi aristotelio laikais. Po aristotelio susidomėjimas filosofija sumažėjo, filosofija nuskurdo. Tai atsitiko dėl daug priežasčių. Tikriausiai nemažą reikšmę turėjo ir civilizacijos raida. Ji tuo metu pasiekė savo apogėjų, o vėliau pradėjo smukti. Vergoviniu darbu besirūpinanti visuomenė pasiekė savo aukščiausią išsivystymo stadiją ir nebegalėjo toliau tobulėti. Dar viena priežastis buvo ta, kad teoriniai mokslai atitrūko nuo praktikos. Tuo metu vyravusi visuomeninė praktika nepajėgė nei patvirtinti, nei paneigti iškeltų teorijų. Dar antikinę kultūrą ardė besiformuojanti krikščionybė, kuri gimė ir pradėjo egzistuoti mūsų eros pirmaisiais amžiais.

Visais laikais viso pasaulio mokslininkai išsamiai tyrinėjo ir tebetyrinėja antikos filosofų palikimą.

Antikiniais laikais buvo sukurta daug filosofinės literatūros, tačiau mus pasiekė nedidelė jos dalis. Iš vadinamojo iki istorinio svarbiausi filosofijos klausimai savo esme yra metafiziniai. Iš tiesų tai yra tokie klausimai, kurie nuo savo atsiradimo ligi šiol reikalauja naujų sprendimų. Šių klausimų neišsprendžiamumas yra vienas iš esminių filosofijos būdingų bruožų. Taigi į klausimą kas yra filosofija? būtų galima taip atsakyti: filosofija tyrinėja klausimus, kurie negali būti išspręsti visiškai ir kurie nuolat kyla iš naujo. Apie tai kantas rašė savo grynojo proto kritikos pratarmės pradžioje: žmogaus protą vienoje iš jo pažinimo rūšių ištinka ypatingas likimas: jį apgula klausimai, kurių jis negali išvengti <. , tačiau jis negali ir atsakyti į juos

Iv a.

  • Filosofija Referatas
  • Microsoft Word 269 KB
  • 2011 m.
  • 9 puslapiai (1843 žodžiai)
  • Universitetas
  • Didieji antikos mąstytojai Sokratas Platonas Aristotelis
    10 - 1 balsai (-ų)
Didieji antikos mąstytojai Sokratas Platonas Aristotelis. (2011 m. Birželio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/didieji-antikos-mastytojai-sokratas-platonas-aristotelis.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 21:45
×