Didmeninės ir mažmeninės prekybos valdymas


Įvadas. Mažmeninė ir didmeninės prekybos samprata. Mažmeninės prekybos samprata. Stacionarūs (nuolatiniai) prekybos objektai. Didmeninės prekybos samprata. Didmeninės ir mažmeninės prekybos principai charakteristika. Didmeninė ir mažmeninė prekyba. Išvados. Informacijos šaltinių sąrašas.

Didmeninė prekyba – tai asmenų arba organizacijų, parduodančių prekes mažmeninėms firmoms, kitoms prekybos įstaigoms ir/arba pramoniniams, instituciniams ir komerciniams vartotojams, veikla. Be to, didmeniniai prekybininkai neparduoda didelio produktų kiekio galutiniams vartotojams.

UAB „Asimesta“ vizija - būti pirmaujančia prekybos kompanija pasirinktose rinkose.

UAB “Asimesta” pagrindinė veikla – mažmeninė ir didmeninė prekyba šiomis prekių grupėmis:

Labai svarbu tinkamai pasirinkti prekių pirkimo šaltinius. Pasirenkant prekių pardavėjus lyginami jų privalumai:

„Asimesta“ prekybą organizuoja 8 prekybos žinovai – vadybininkai. Jie seka, prekių esančių prekybos centre apyvartumą, pokyčius rinkoje, tiria paklausą ir pasiūlą.

Pasirinkta prekybos šaka, siūlomas prekių asortimentas, prekybos salės plotas jos išplanavimas lemia įmonės darbo sistemos pasirinkimą. Prekybos centre „Asimesta“ taikoma laisva prekių pasirinkimo sistema, tai dalinė savitarna, kai pirkėjas gali laisvai apžiūrėti ir pasirinkti prekes. Prekybos salėje yra pardavėjai, į kurį gali pirkėjas kreiptis.

Ši sistema patraukli pirkėjams, kadangi jie nevaržomai gali vaikščioti po prekybines sales ir iš arti apžiūrinėti jas dominančias prekes.

UAB „Asimesta“ naudojamas kainos nustatymo metodas – į kaštus orientuotos kainos ir į konkurentus orientuotos kainos metodų junginys. „Asimesta“ taikoma kainos strategija – kainos ir kokybės (kaina aukšta – kokybė aukšta).

UAB „Asimesta“ – nuolaidų sezonai tai ne pramoga, bet įtempto darbo laikotarpis, per kurį reikia išspręsti daugybę užduočių: nutarti, kokio dydžio nuolaidas suteikti, kada pradėti ir kada užbaigti akcijas, kaip sumažinti galimus nuostolius, kur dėti tai, kas liks neparduota, galiausiai, kaip išgyventi neišvengiamai po nuolaidų ateisiantį štilį. 95% siūlomų nuolaidų inicijuoja patys tiekėjai (įmonės tiekėjos gimtadienis, veiklos Lietuvoje metinės, partnerystės metinės, Kalėdos, Velykos ir kt.), jie nurodo, kokį procentą nuo prekės kainos gali sudaryti nuolaida.

UAB „Asimesta“ parduodama produkcija atnaujinama pagal sezoną: pateikiant tuo metu daugiau paklausiausių prekių. Taip pat UAB „Asimesta“ dalį vienu metu atsivežtų prekių sandėliuoja, kad prireikus didesnio kiekio būtų galima vartotojo nenuvilti.

UAB „Asimesta“ įsikūręs prekybos centras Melioratorių g. 1L, taip pat medžiagų bazė esanti Gamyklos g. 39, Mažeikiuose. UAB „Asimesta“ atidarytas 2004 m. pradžioje. Tai viena iš didesnių statybinių medžiagų, namų apyvokos reikmenų, statybos, remonto ir buities prekių prekybos centras Mažeikiuose, einantis po UAB „Senukai“.

  • Vadyba Kursinis darbas
  • Microsoft Word 29 KB
  • 2013 m.
  • 17 puslapių (3685 žodžiai)
  • Kolegija
  • Aurelija
  • Didmeninės ir mažmeninės prekybos valdymas
    10 - 2 balsai (-ų)
Didmeninės ir mažmeninės prekybos valdymas. (2013 m. Gruodžio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/didmenines-ir-mazmenines-prekybos-valdymas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 12:11
×