Didysis barjerinis rifas aprašymas


Didysis barjerinis rifas aprašymas.

Kaip labiausiai pasaulyje plačiai koralų rifų ekosistemos, Didysis barjerinis rifas yra visame pasaulyje išskirtinis ir svarbus asmuo. Praktiškai visa ekosistema buvo įrašytas kaip Pasaulio paveldo 1981 metais, apimantis apie 348.000 kvadratinių kilometrų plotą ir aprėpiamos gretutinėje ilgumos asortimento 14o (10oS į 24oS).Didysis barjerinis rifas (toliau vadinama GBR) apima daug įvairių lentynų įvairovę, išsišakojusios nuo žemiausio vandens lygio žymos išilgai pakrantės iki 250 kilometrų nuo kranto. Tai plati gylis asortimentas apima didžiulius seklių pakrančių sritis, Vidurio lentyna ir išorinės rifų, ir už jos ribų kontinentinio šelfo į vandenyno vandenyse daugiau nei 2000 metrų gylio.

Per GBR yra keletas 2500 atskirų rifų įvairaus dydžio ir formų, ir daugiau nei 900 salų, kurių dydis svyruoja nuo mažų smėlio Cays ir didesnių augmenija Cays, dideliems tvirtos žemyno salose auga, vienu atveju, daugiau nei 1100 metrų virš jūros lygio. Bendrai šie peizažai ir pejzaże pateikti kai kurie iš labiausiai įspūdingų jūrų peizažas pasaulyje.

Platumos ir kryžminio lentyna įvairovė, kartu su įvairovės per vandens storymę gelmes, apima pasaulyje unikalią masyvas ekologinių bendrijų, buveinių ir rūšių. Tai rūšių ir buveinių, ir jų sujungimo įvairovę, kad GBR viena iš turtingiausių ir labiausiai sudėtingų gamtinių ekosistemų žemėje. Yra daugiau nei 1500 rūšių žuvų, apie 400 rūšių koralų, 4000 rūšių moliuskų, o kai 240 paukščių rūšių, plius puikus įvairovė kempinės, plukių, jūros kirminų, vėžiagyvių ir kitų rūšių. Jokia kita pasaulio paveldo objekto yra toks biologinę įvairovę. Ši įvairovė, ypač endeminės rūšys, reiškia GBR yra didžiulis mokslo ir vidinę reikšmę, ir tai taip pat yra nemažai nykstančių rūšių. Attime ir užrašu, IUCN vertinimo teigė: "... jei tik viena Koralinis rifas svetainė pasaulyje buvo renkami į Pasaulio paveldo sąrašą, Didysis barjerinis rifas yra svetainė turi būti pasirinkta".

Kriterijus (vii): GBR yra geriausiu gamtos grožį virš ir žemiau vandens ir teikia kai kurie iš labiausiai įspūdingų peizažų žemėje. Jis yra vienas iš nedaugelio gyvų struktūrų matomų iš kosmoso, pateikiamos kaip sudėtingą eilutę reefal struktūrų palei Australijos šiaurės rytų pakrantėje.

  • Microsoft Word 20 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (2144 žodžiai)
  • Mokykla
  • Margarita
  • Didysis barjerinis rifas aprašymas
    10 - 7 balsai (-ų)
Didysis barjerinis rifas aprašymas. (2015 m. Spalio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/didysis-barjerinis-rifas-aprasymas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 05:06
×