Didžiausi pasaulio naftotiekiai ir dujotiekiai, jų eksploatavimo privalumai ir trūkumai


Didžiausi pasaulio naftotiekiai ir dujotiekiai, jų eksploatavimo privalumai ir trūkumai. „Jamalas – Europa“ dujotiekis. „Langeled“ - dujotiekis. „Nord Stream“ - dujotiekis. „Trans Aliaskos“ naftotiekis. „Draugystės“ naftotiekis. „Kazachstanas – Kinija“ naftotiekis. Eksploatavimo trūkumai. Eksploatavimo privalumai.


Didžiausi pasaulio dujotiekiai. 1.1 „Jamalas – Europa“ dujotiekis 1.2 „Langeled“ dujotiekis 1.3 „Nord Stream“ dujotiekis 2.Didžiausi pasaulio naftotiekiai. 1.1 „Trans Aliaskos“ naftotiekis 1.2 „Draugystės“ naftotiekis 1.3 „Kazachstanas – Kinija“ naftotiekis 3. Eksploatavimo trūkumai. 4. Eksploatavimo privalumai.

„Jamalas – Europa“ yra gamtinių dujų 4196 kilometrų ilgio vamzdynas, jungiantis gamtinių dujų telkinį Vakarų Sibire ir Jamalo pusiasalį. Taip pat ateityje jungsiantis Rusiją su Vokietija. Šis vamzdynas priklauso didžiausiai pasaulyje gamtinių dujų tiekėjai „Gazprom“. Vamzdynas prasideda Torzhoke - dujų koncentratoriuje Rusijoje. 440 kilometrai šio vamzdyno yra Rusijoje, 575 kilometrai Baltarusijoje ir 683 kilometrai Lenkijoje. Vokiečių dujų sistema yra prijungta prie Jamalas-Europa vamzdyno per „JAGAL“ vamzdyną, kurio ilgis yra 1100 kilometrų. Maksimalus dujų tiekimas šiuo dujotiekiu yra 200+ milijardų kubinių metrų per metus.

„Langeled“ (anksčiau žinomas kaip „Britpipe“) vamzdynas, Norvegijos gamtines dujas transportuojantis į Jungtinę Karalystę. Prieš „Nord Stream“ dujotiekio užbaigimą, tai buvo ilgiausias povandeninis vamzdynas pasaulyje. Vamzdynas yra 1166 kilometrų ilgio.

  • MS PowerPoint 4413 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (519 žodžiai)
  • Paulius
  • Didžiausi pasaulio naftotiekiai ir dujotiekiai, jų eksploatavimo privalumai ir trūkumai
    10 - 3 balsai (-ų)
Didžiausi pasaulio naftotiekiai ir dujotiekiai, jų eksploatavimo privalumai ir trūkumai. (2016 m. Balandžio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/didziausi-pasaulio-naftotiekiai-ir-dujotiekiai-ju-eksploatavimo-privalumai-ir-trukumai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 02:00
×