Didžiausios pasaulio ekonomikos pagal BVP (2)


Įvadas. Tikslas. Uždaviniai. Teorija. Kas yra pasaulio ekonomika? Bendras vidaus produktas BVP ir jo apskaičiavimas. Analizė. Didžiausios pasaulio ekonomikos pagal BVP 2014-2016 metų laikotarpiu. 2014 metų pasaulio BVP. 2015 metų pasaulio BVP. 2016 metų pasaulio BVP. Pasaulio didžiausios ekonomikos pagal BVP 2030 metais. Priežastys kodėl BVP auga arba gali kristi. Išvados. Literatūros sąrašas.


Išanalizuoti didžiausių pasaulio valstybių ekonomikas pagal BVP ir pateikti jų priežastis.

Šalies ekonominei būklei įvertinti ir ekonominei analizei atlikti taikoma tam tikra ekonominė matų sistema, kurią sudaro šios pagrindinės rodiklių grupės:

rodikliai, apibūdinantys gamybos apimtį šalyje (BNP arba BVP, nacionalinės pajamos kt..);

Į BVP patenka tik ta dalis naujos produkcijos, kuri parduodama organizuotoje rinkoje, t.y. pardavimo operacijos atliekamos oficialiai įregistruotose įstaigose (parduotuvėse ir pan.) arba atsiskaitoma per bankus ir visos šios operacijos nustatyta tvarka užfiksuojamos. Nelegalios operacijos nėra apskaitomos, todėl šešėlinėje rinkoje parduodamos prekės, nepatekusios į oficialią apskaitą, neįskaitomos ir į BVP, nors čia prekių apyvarta gali būti ir nemaža. Šešėlinės rinko dalis įvairiose šalyse gali skirtis, tačiau ji paprastai yra didesnė mažiau išplėtotos ekonomikos šalyse. Todėl šešėlinė ekonomika iškreipia tikrąją padėtį ir todėl sunku palyginti įvairių šalių BVP.

Atsižvelgiant į tai, kaip interpretuojamos investicijos, šia formule apibrėžiamos dvi nacionalinio produkto formos – BVP ir GVP. Jei į šią formulę įeina bendrosios vidaus investicijos, tai ji išreiškia BVP, jei tik grynosios investicijos – tai ši išlaidų suma reiškia GVP. Teoriškai GVP yra geresnis matas naujai sukurtai vertei apskaičiuoti, tačiau gana sudėtinga tiksliai įvertinti kapitalo susidėvėjimą. Tuo tarpu bendrosios investicijos yra nesunkiai apskaičiuojamas.

Renta R – tai žemės arba kito nekilnojamo turto nuosavybės pajamos (nuoma).

Pelnas π – tai visų įmonių (individualių, ūkinių bendrijų, akcinių bendrovių) bei kitų įmonių grynosios pajamos, liekančios padengus gamybos kaštus (išlaidas).

Pagal duomenis, 2014 metais top 10 šalių ekonomikos pagal BVP buvo: JAV, Kinija, Japonija, Vokietija, Prancūzija, Anglija, Brazilija, Italija, Rusija, Indija.

JAV yra šalis turinti didžiausią ekonomiką pasaulyje pagal BVP. Jos BVP yra apie 17,4 milijardų dolerių ir užima 22,53% dalį pasaulio BVP. Šios šalies BVP yra 7000 milijardų dolerių didesnis už antroje vietoje esančią Kiniją, kuri siekia 13,43% visos pasaulio ekonomikos produkcijos. Nepaisant prarastų 0,3 milijardų dolerių 2014 metais Japonija vis tiek išliko trečioje vietoje ir išliko aukščiau nei Vokietija su 3,6 milijardais dolerių.

  • Microsoft Word 272 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1821 žodžiai)
  • Kolegija
  • Vismantė
  • Didžiausios pasaulio ekonomikos pagal BVP (2)
    10 - 1 balsai (-ų)
Didžiausios pasaulio ekonomikos pagal BVP (2). (2017 m. Gruodžio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/didziausios-pasaulio-ekonomikos-pagal-bvp-2.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 28 d. 17:06
×
146 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo